Ana Sayfa***ARTI* *SERVE*** ARTI YATIRIM HOLDİNG A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)----

***ARTI* *SERVE*** ARTI YATIRIM HOLDİNG A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)

21 Haziran 2018 - 20:12 borsagundem.com

***ARTI******SERVE*** ARTI YATIRIM HOLDİNG A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler [SERVE]
İlgili Fonlar []
Türkçe
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
-
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

               Serve Kırtasiye Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Şirket)?nin  paylarının satın alınması ile ilgili olarak tarafımızca 13.06.2018 tarihinde yapmış bulunduğumuz özel durum açıklamasında belirtildiği üzere   Şirket'in A grubu imtiyazlı paylarından 393.104,50 adet  ( toplam A grubu imtiyazlı pay adedi 786.209 olmuştur ) ve B grubu borsada işlem gören 399.000 adet pay olmak üzere toplam  602.831,96 adet hisse  senetleri  Artı Yatırım Holding A.Ş  tarafından devralınmıştır. Devir alınan payların şirket sermayesine oranı %10.25'tir.
Zorunlu pay alım teklifine ilişkin olarak, aracılık faaliyetlerini yerine getirmek üzere Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş., yetkilendirilmiş, zorunlu pay alım teklifine ilişkin Bilgi Formu'nun onaylanması talebiyle 21.06.2018 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulunulmuştur.
Serve Kırtasiye Sanayi ve Ticaret A.Ş pay devrinin yapıldığının kamuya duyurulduğu tarih olan 13.06.2018 tarihinden önceki altı aylık dönem içinde oluşan günlük düzeltilmiş ağırlıklı ortalama borsa fiyatlarının aritmetik ortalaması 0.6869 TL. olarak hesaplanmıştır.
Pay alım teklifini doğuran işlemde ise B grubu paylara ödenen bedel pay başına 0.92 TL. olmuştur.
Zorunlu pay alım teklifi fiyatı 1.00 TL. nominal değerli beher B grubu pay için her iki yöntemle ile bulunan fiyatın üzerinde   1.00 TL. olarak belirlenmiştir.
İlgili Tebliğ uyarınca Kurul'un onayını müteakip zorunlu pay alım teklifi işleminin başlamasından önce pay alım teklifi bilgi formu KAP'ta kamuya duyurulacaktır.
Saygılarımızla
Artı Yatırım Holding A.Ş.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/689911


BIST

-Foreks Haber Merkezi-