Ana Sayfa***KONYA*** KONYA ÇİMENTO SANAYİİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)----

***KONYA*** KONYA ÇİMENTO SANAYİİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)

03 Eylül 2018 - 14:48 borsagundem.com

***KONYA*** KONYA ÇİMENTO SANAYİİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
-
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Şirketimiz tarafından çimento üretimi, satışı ve pazarlaması alanlarında faaliyette bulunmak üzere inşası devam eden Argıthanı, Ilgın, Konya adresinde 227,890.405 m2 büyüklüğündeki alanda yer alan çimento tesisinin tüm haklarına sahip olan Bikiltaş Enerji Petrol Madencilik İnşaat Anonim Şirketi'nin ("Bikiltaş") sermayesinin %50'sini temsil eden paylarının Şirketimiz (veya Şirketimiz tarafından tayin edilecek bir kuruluş) tarafından sermaye artırımı yolu ile devralınması suretiyle bir ortaklığa gidilmesi için ("Planlanan işlem") gerekli görüşmeler başlatılmış olup, bu kapsamda Bikiltaş'ın mevcut pay sahipleri Ramazan Biberci, Bülent Biberci, Biberci Madencilik Makina Enerji Petrol Turizm San. ve Tic. Ltd. Şti ve Biberci İnşaat Nakliye Petrol Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ile 03/09/2018 tarihinde bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu imzalamıştır.
Görüşmeler henüz başlangıç aşamasında olup, görüşmelerin nasıl sonuçlanacağı belli değildir, Bikiltaş ile ilgili ön inceleme süreci yürütülmektedir. Tarafların Planlanan İşlem'in hüküm ve koşullarında kesin mutabakata varmaları halinde, Planlanan işlem Rekabet Kurulu'nun, Maden İşleri Gelen Müdürlüğü'nün ve diğer bazı resmi kamu kurum ve kuruluşlarının inceleme ve onayına tabidir ve bu kapsamda gerekli ön incelemeler başlatılacaktır.
Şirketimiz, Planlanan İşleme ilişkin müzakerelerin olumlu şekilde tamamlanması halinde, Bikiltaş'ın borçtan ari olması ve Planlanan İşlem'e ilişkin taraflar arasında belirlenen diğer tüm şartların usulüne uygun yerine getirilmesi kaydıyla, Planlanan İşlem kapsamında Bikiltaş'a emisyon primli sermaye artırımı için 70.000.000 TL ve 5.454.545,45 Avro'nun (Planlanan İşlem'le ilgili bağlayıcı şekilde anlaşmaya varılması halinde pay alım, satım ve iştirak sözleşmesinin imza tarihi itibariyle Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından açıklanan gösterge Avro döviz satış kurunun üzerinden TL olarak tespit edilecektir) toplamına denk gelen ve taraflar arasındaki nihai sözleşmelerin imza tarihi itibariyle TL olarak hesaplanacak tutarı  ödemek suretiyle Bikiltaş'ın paylarının %50'sine sahip olacaktır ve ayrıca Planlanan İşlem ile eş zamanlı olarak Bikiltaş'ın ileriye yönelik finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Şirketimiz ve Bikiltaş mevcut pay sahipleri tarafından eşit surette (%50-50) karşılanacak şekilde Bikiltaş'ta ek 15.000.000 TL ila 30.000.000TL arasında sermaye artırımı gerçekleştirecektir.
Konuya ilişkin somut gelişmeler Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yatırımcılarımıza ayrıca duyurulacaktır.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/705991


BIST

-Foreks Haber Merkezi-