Ana SayfaCoca Cola İçecek, iştiraki CCI Hollanda aracılığıyla The Coca-Cola Bottling Company of Jordan Limited'in %10,0 hissesini satın aldı [FNC-NEWS]----

Coca Cola İçecek, iştiraki CCI Hollanda aracılığıyla The Coca-Cola Bottling Company of Jordan Limited'in %10,0 hissesini satın aldı [FNC-NEWS]

09 Mart 2022 - 06:21 borsagundem.com


Coca Cola İçecek, iştiraki CCI Hollanda aracılığıyla The Coca-Cola Bottling Company of Jordan Limited'in yüzde 10,0 hissesini satın aldı ve dolaylı olarak tek sahibi oldu.
Şirket'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:
"CCI 8 Mart 2022 tarihinde (bugün), tamamına sahip olduğu iştiraki CCI International Holland BV ("CCI Hollanda") aracılığı ile The Coca-Cola Bottling Company of Jordan Limited'in ("TCCBCJ") %10,0 hissesini 5,4 milyon ABD doları karşılığında The Coca-Cola Company'nin iştiraki konumunda olan Atlantic Industries Company'den satın almıştır. 

Atlantic Industries Company, hisse alım sözleşmesi ve hisse devir belgesinin imzalanmasıyla TCCBCJ'deki %10,0 hissesini CCI Hollanda'ya devretmiştir. Satın alınan %10,0 hissenin ticaret sicili tescil işlemleri tamamlanmış ve CCI, CCI Hollanda üzerinden, %100,0 hissedarlık ile TCCBCJ'nin dolaylı olarak tek sahibi olmuştur."
 
https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1008466


Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
http://www.foreks.com
http://www.metalsmarket.net
https://www.montelnews.com/tr
http://twitter.com/ForeksTurkey