Ana SayfaGübretaş Liman Tevsii ve Dip Tarama Kapasite Artışı projesi ile ilgili olarak "ÇED Olumlu" kararı verildi [FNC-NEWS]----

Gübretaş Liman Tevsii ve Dip Tarama Kapasite Artışı projesi ile ilgili olarak "ÇED Olumlu" kararı verildi [FNC-NEWS]

11 Mart 2022 - 07:13 borsagundem.com


Gübre Fabrikaları Türk Anonim Şirketi tarafından yapılması planlanan Gübretaş Liman Tevsii ve Dip Tarama Kapasite Artışı projesi ile ilgili olarak "ÇED Olumlu" kararı verildi.
Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:
"KOCAELİ ili KÖRFEZ, ilcesi Yarımca Mahallesi mevkiindeki Gübre Fabrikaları Türk Anonim Şirketi tarafından yapılması planlanan Gübretaş Liman Tevsii ve Dip Tarama Kapasite Artışı projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Raporu İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenmiş ve değerlendirilmiştir. Proje ile ilgili olarak ÇED Yönetmeliğinin 14. maddesi gereğince Komisyon çalışmaları ve halkın görüşleri dikkate alınarak Bakanlığımızca 'Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu' Kararı verilmiş olup KOCAELİ Valiliği(Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü) tarafından kararın halka duyurulması gerekmektedir. Ayrıca, söz konusu projeye ait Nihai ÇED Raporu ve eklerinde belirtilen hususlar ile 2872 sayılı Çevre Kanununa istinaden yürürlüğe giren yönetmeliklerin ilgili hükümlerine uyulması, mer'i mevzuat uyarınca ilgili kurum/kuruluşlardan gerekli izinlerin alınması gerekmektedir.  

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
http://www.foreks.com
http://www.metalsmarket.net
https://www.montelnews.com/tr
http://twitter.com/ForeksTurkey