Ana SayfaGLBMD.E ve NTHOL.E payları 18 Ekim seans sonuna kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek [FNC-NEWS]----

GLBMD.E ve NTHOL.E payları 18 Ekim seans sonuna kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek [FNC-NEWS]

19 Eylül 2022 - 06:22 borsagundem.com


Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında GLBMD.E ve NTHOL.E payları 19/09/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 18/10/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.
BIST'ten KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:
"Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında GLBMD.E ve NTHOL.E payları 19/09/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 18/10/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.
Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.
 
SPK'nın 11/02/2021 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasalarında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar BIST-50 Endeksi dışında kalan paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır."
 
https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1063697
 
 

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
http://www.foreks.com
http://www.metalsmarket.net
https://www.montelnews.com/tr
http://twitter.com/ForeksTurkey