Ana SayfaMİA Teknoloji, Karapınar Yeka-1 GES Enerji Tesisleri Güvenlik Sistemleri projesini tamamlanarak, AselsanNET firmasına teslim etti [FNC-NEWS]----

MİA Teknoloji, Karapınar Yeka-1 GES Enerji Tesisleri Güvenlik Sistemleri projesini tamamlanarak, AselsanNET firmasına teslim etti [FNC-NEWS]

18 Kasım 2022 - 06:23 borsagundem.com


MİA Teknoloji AŞ, Karapınar Yeka-1 GES Enerji Tesisleri Güvenlik Sistemleri projesini tamamlanarak, AselsanNET firmasına teslim etti.
Şirket'ten KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:
"07.01.2021 tarihinde Kalyon Enerji tarafından başlatılan ve MİA Teknoloji ? AselsanNET iş ortaklığında yürütülen Avrupa'nın ve Türkiye'nin en büyük Güneş Enerji üretim tesisi olan Karapınar Yeka-1 GES Enerji Tesisleri Güvenlik Sistemleri projemiz başarıyla tamamlanarak AselsanNET firmasına teslim edilmiştir.
20 Milyon m2 alana kurulumu yapılan, toplamda 3 Milyon500 Bin Panel ile 3 Milyar Kilovasaat üretim kapasiteli tesis, devletimiz vemilletimiz için kritik öneme sahiptir. Diğer ülkelere örnek teşkil eden, dünyaçapında büyük ve önemli bir yere sahip olan böyle bir tesisin, güvenliğininfirmamıza teslim edilmesi bizleri gururlandırmaktadır.
Tüm çalışanlarımıza ve paydaşlarımıza teşekkürü birborç biliriz.
Toplam proje bedeli: ( 5.340.557,55 ? + 3.125.269,59 $ ) "
 

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
http://www.foreks.com
http://www.metalsmarket.net
https://www.montelnews.com/tr
http://twitter.com/ForeksTurkey