Ana SayfaCoca Cola İçecek İcra Kurulu Başkan Yardımcılığına 1 Mart 2023'ten geçerli olmak üzere Karim Yahi atandı [FNC-NEWS]----

Coca Cola İçecek İcra Kurulu Başkan Yardımcılığına 1 Mart 2023'ten geçerli olmak üzere Karim Yahi atandı [FNC-NEWS]

31 Ocak 2023 - 06:21 borsagundem.com


Coca Cola İçecek İcra Kurulu Başkan Yardımcılığına 1 Mart 2023'ten geçerli olmak üzere Karim Yahi atandı.
Şirket'ten KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:
"Şirketimiz, 2023 yılı içerisinde gerçekleşecek İcra Kurulu Başkanı (CEO) değişim planını açıklamıştır.
Sn. Karim Yahi, 1 Mart 2023'ten itibaren CCI İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atanacaktır. Etkin ve sorunsuz bir geçiş dönemi sağlamak amacıyla CCI CEO'su Sn. Burak Başarır 1 Eylül 2023 tarihine kadar görevine devam edecek, bu tarih itibariyle Karim Yahi CEO'luk görevini devralacaktır. Aynı tarihten geçerli olmak suretiyle Sn. Burak Başarır, 19 ülkede ve 7 farklı sektörde faaliyet gösteren, CCI'nın dolaylı olarak en büyük hissedarı olan, aynı zamanda Türkiye'nin en büyük holdinglerinden biri konumunda bulunan AG Anadolu Holding A.Ş. (Anadolu Grubu) İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak yeni görevine başlayacaktır.
 
CCI'ya 1998 yılında katılan Sn. Burak Başarır, finans ve satış fonksiyonlarda giderek artan yönetsel sorumluluklar üstlendi. Mali İşler Direktörü (CFO) ve Türkiye Bölge Başkanlığı da dahil olmak üzere bir dizi üst düzey yöneticilik görevinin ardından Ocak 2014'te CCI?da İcra Kurulu Başkanı olarak atandı.
 
Sn. Karim Yahi The Coca-Cola Company'de (TCCC) farklı coğrafyalarda çeşitli pozisyonlarda yaklaşık 18 yıl görev almıştır. Şu anda TCCC bağlı ortaklığı olan gıda şirketi fairlife LLC'de Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (COO) olarak görev yapmaktadır. Sn. Karim Yahi, Fransa, Türkiye, Almanya, Latin Amerika ve ABD'yi kapsayan farklı ülkelerde strateji, iş geliştirme, finans, birleşme ve satın almalar gibi farklı alanlarda artan yönetim sorumlulukları üstlenmiştir.

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
http://www.foreks.com
http://www.metalsmarket.net
https://www.montelnews.com/tr
http://twitter.com/ForeksTurkey