Ana SayfaMia Teknoloji, ABD'de ortak olarak yer aldığı şirketin kuruluş işlemlerinin tamamlandığını bildirdi [FNC-NEWS]----

Mia Teknoloji, ABD'de ortak olarak yer aldığı şirketin kuruluş işlemlerinin tamamlandığını bildirdi [FNC-NEWS]

05 Mayıs 2023 - 06:24 borsagundem.com


Mia Teknoloji, ABD'de ortak olarak yer aldığı şirketin kuruluş işlemlerinin tamamlandığını bildirdi.
Şirket'ten KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:
"2022 yılında şirketimizin de ortak olarak yer aldığı bir girişimle Amerika Birleşik Devletleri'nin Nevada Eyaleti'nde kurulan METATIATIVE LLC (Limited Şirket )  vergisel faydalardan yararlanmak, şirket kuruluş türüne ait avantajları kullanmak ve yerel ortaklıklardan da güç sağlamak adına, 30.03.2023 tarihinde ABD'nin Delaware eyaletinde, C Corporation(Anonim Şirket) şirket yapısıyla yeni bir yapılanmaya gitmiştir. Yeni yapılanma bünyesinde şirketimizin ortaklık payı %26.1 olarak belirlenmiş olup, şirket finansal hesaplarının 04.05.2023 tarihinde açılması ile faaliyetlerine başlamıştır.
Firmanın faaliyet alanları metaverse teknolojileri, bilim ve teknoloji yönetim sistemleri, blokzincir ve NFT, genişletilmiş gerçeklik teknolojileri, bulut teknolojisi, tasarım ve simülasyon projeleri, teknik ve yönetimsel danışmanlık servisleri, teknoloji alanında çeşitli yatırım alanları oluşturma olarak belirlenmiştir. Şirketin yatırım yapmayı planladığı alanlar ve projeler kapsamındaki gelişmeler kamuoyuyla paylaşılacaktır.
MİA Teknoloji var olan know how bilgisi ile, yeni kurulan şirketin yazılım geliştirme, projelendirme, iş geliştirme ve yatırım planlamalarında aktif rol alacaktır.
Şirket kuruluşu tamamlanmış olup, sermaye ödemesi önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecektir."

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
Foreks
Metals Market
Montel News
Foreks Twitter