Ana SayfaYEO Enerji tarafından planlanan Ankara-2 Depges GES ve Enerji Depolama Tesisi projesi ile ilgili ÇED başvuru dosyası görüşe açıldı [FNC-NEWS]----

YEO Enerji tarafından planlanan Ankara-2 Depges GES ve Enerji Depolama Tesisi projesi ile ilgili ÇED başvuru dosyası görüşe açıldı [FNC-NEWS]

07 Ağustos 2023 - 06:26 borsagundem.com


YEO Enerji Yatırımları tarafından planlanan Ankara-2 Depges GES ve Enerji Depolama Tesisi projesi ile ilgili ÇED başvuru dosyası görüşe açıldı.
Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:
"ANKARA ili ETİMESGUT ilçesi sınırları içerisinde YEO Enerji Yatırımları A.Ş. tarafından yapılması planlanan ANKARA-2 DEPGES GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ (30 MWe/30 MWm) VE ENERJİ DEPOLAMA TESİSİ (50 MWe/50 MWh) (Santral Alanı: 43,94 Ha) projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme süreci başlamış ve Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası halkın görüşüne açılmıştır.Söz konusu projeye ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince 01/09/2023 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecektir.ÇED Başvuru Dosyasını İncelemek isteyenler Bakanlık Merkezinde veya ANKARA Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek, zamanlama takvimi içerisinde proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilirler. Halkın Katılımı Toplantısı yeri ve saati ile ilgili ÇED İzin Denetim Genel Müdürlüğü ve ANKARA Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünden bilgi alınabilir. "

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
Foreks
Metals Market
Montel News
Foreks Twitter