Ana Sayfa***MIATK*** MİA TEKNOLOJİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) ----

***MIATK*** MİA TEKNOLOJİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)

30 Ekim 2023 - 18:41 borsagundem.com

***MIATK*** MİA TEKNOLOJİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Evet (Yes)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
13.07.2023
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Evet (Yes)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

           Şirketimizin sağlık alanında sahip olduğu yazılımlara ilişkin lisans hakları ile ilgili olarak, sağlık yazılımı alanında önde gelen A.B.D. merkezli bir firma ile yatırım bazlı görüşmeler yapıldığı daha önceden 13.07.2023 tarihli Özel Durum Açıklaması ile bildirilmiştir.
Anılan firma ile sürdürülen görüşmeler neticesinde, şirketimizin sağlık alanında sahip olduğu yazılımlara ilişkin lisans haklarının, geçtiğimiz yıl Amerika'da kurulan ve paylarının tamamı Şirketimize ait olan New York merkezli MIA Tech Corporation unvanlı iştirakimize devredilmesi ve yine bu iştirakin %51 hissesinin 46 Milyon ABD Doları karşısında satılmasına ilişkin bir "Niyet Mektubu" 30.10.2023 tarihinde imzalanmıştır.
Niyet Mektubu sonrasında süreçte, gerekli yasal işlemlerin tamamlanarak lisans devir ve pay devir sözleşmelerinin imzalanması ve söz konusu lisans aktarımlarının tamamlanması beklenmektedir. Niyet Mektubunun imzalanması sonrasında taraflar arasındaki görüşmeler devam etmekte olup, gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.
Bu süreç ile birlikte Körfez ülkeleri ve Kuzey Amerika kıtası başta olmak üzere, uluslararası sağlık bilişim piyasasında iş geliştirme faaliyetlerine hız verilecektir. Mezkûr devir işlemleri, Alıcı şirketin bağlı olduğu holding bünyesi tarafından garanti altına alınacaktır. Alıcının dahil olduğu holding teknoloji, sağlık, finans, ulaştırma ve emlak başta olmak üzere çeşitli yatırım ve iş geliştirme faaliyetleri sürdürmekte olan Amerika Birleşik Devletleri merkezli küresel bir yatırım şirketidir.
Anılan şirketin bağlı bulunduğu holding 2 milyar doların üzerinde olan şirket sermayesi ile birçok ülkede faaliyet göstermektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1211855


BIST
-Foreks Haber Merkezi-