Ana SayfaMia Teknoloji, sağlık yazılımlarını ABD'deki iştirakine devrederek, bu iştirakin %51 hissesinin satışı için "Niyet Mektubu" imzaladı [FNC-NEWS]----

Mia Teknoloji, sağlık yazılımlarını ABD'deki iştirakine devrederek, bu iştirakin %51 hissesinin satışı için "Niyet Mektubu" imzaladı [FNC-NEWS]

31 Ekim 2023 - 06:22 borsagundem.com


Mia Teknoloji, sağlık alanında sahip olduğu yazılımlara ilişkin lisans haklarını, geçtiğimiz yıl Amerika'da kurulan ve paylarının tamamı Şirkete ait olan New York merkezli MIA Tech Corporation unvanlı iştirakine devrederek, bu iştirakin %51 hissesinin 46 Milyon ABD Doları karşısında satılmasına ilişkin bir "Niyet Mektubu" imzaladı.
Şirket'ten KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:
"Şirketimizin sağlık alanında sahip olduğu yazılımlara ilişkin lisans hakları ile ilgili olarak, sağlık yazılımı alanında önde gelen A.B.D. merkezli bir firma ile yatırım bazlı görüşmeler yapıldığı daha önceden 13.07.2023 tarihli Özel Durum Açıklaması ile bildirilmiştir.
Anılan firma ile sürdürülen görüşmeler neticesinde, şirketimizin sağlık alanında sahip olduğu yazılımlara ilişkin lisans haklarının, geçtiğimiz yıl Amerika'da kurulan ve paylarının tamamı Şirketimize ait olan New York merkezli MIA Tech Corporation unvanlı iştirakimize devredilmesi ve yine bu iştirakin %51 hissesinin 46 Milyon ABD Doları karşısında satılmasına ilişkin bir "Niyet Mektubu" 30.10.2023 tarihinde imzalanmıştır.
Niyet Mektubu sonrasında süreçte, gerekli yasal işlemlerin tamamlanarak lisans devir ve pay devir sözleşmelerinin imzalanması ve söz konusu lisans aktarımlarının tamamlanması beklenmektedir. Niyet Mektubunun imzalanması sonrasında taraflar arasındaki görüşmeler devam etmekte olup, gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.
Bu süreç ile birlikte Körfez ülkeleri ve Kuzey Amerika kıtası başta olmak üzere, uluslararası sağlık bilişim piyasasında iş geliştirme faaliyetlerine hız verilecektir. Mezkûr devir işlemleri, Alıcı şirketin bağlı olduğu holding bünyesi tarafından garanti altına alınacaktır. Alıcının dahil olduğu holding teknoloji, sağlık, finans, ulaştırma ve emlak başta olmak üzere çeşitli yatırım ve iş geliştirme faaliyetleri sürdürmekte olan Amerika Birleşik Devletleri merkezli küresel bir yatırım şirketidir.
Anılan şirketin bağlı bulunduğu holding 2 milyar doların üzerinde olan şirket sermayesi ile birçok ülkede faaliyet göstermektedir."

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
Foreks
Metals Market
Montel News
Foreks Twitter