Ana SayfaDOBUR.E, MIATK.E ve YYAPI.E payları 1 Aralık seans sonuna kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek [FNC-NEWS]----

DOBUR.E, MIATK.E ve YYAPI.E payları 1 Aralık seans sonuna kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek [FNC-NEWS]

03 Kasım 2023 - 06:22 borsagundem.com


Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında DOBUR.E, MIATK.E ve YYAPI.E payları 03/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 01/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.
Borsa İstanbul'dan KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:
"Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında DOBUR.E, MIATK.E ve YYAPI.E payları 03/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 01/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.
Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.
 
SPK'nın 06/02/2023 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasasında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar tüm paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
Foreks
Metals Market
Montel News
Foreks Twitter