Ana SayfaYEO Enerji Yatırımları'nin Topçu Depges GES ve Enerji Depolama Tesisi projesi ile ilgili "ÇED olumlu" kararı verildi [FNC-NEWS]----

YEO Enerji Yatırımları'nin Topçu Depges GES ve Enerji Depolama Tesisi projesi ile ilgili "ÇED olumlu" kararı verildi [FNC-NEWS]

08 Şubat 2024 - 06:43 borsagundem.com


YEO Enerji Yatırımları tarafından yapılması planlanan Topçu Depges GES ve Enerji Depolama Tesisi projesi ile ilgili "ÇED olumlu" kararı verildi.
Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:
"ANKARA ili POLATLI, ilcesi Şıhahmetli Mahallesi, 122 Ada, 1 Nolu Parsel sınırları içerisinde, YEO Enerji Yatırımları A.Ş. tarafından yapılması planlanan TOPÇU DEPGES GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ (50 MWe/50 MWm) VE ENERJİ DEPOLAMA TESİSİ (50 MWe/50 MWh) (Santral Alanı: 74,42 Ha) projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Raporu İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenmiş ve değerlendirilmiştir. Proje ile ilgili olarak ÇED Yönetmeliğinin 14. maddesi gereğince Komisyon çalışmaları ve halkın görüşleri dikkate alınarak Bakanlığımızca 'Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu' Kararı verilmiş olup ANKARA Valiliği(Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü) tarafından kararın halka duyurulması gerekmektedir. Ayrıca, söz konusu projeye ait Nihai ÇED Raporu ve eklerinde belirtilen hususlar ile 2872 sayılı Çevre Kanununa istinaden yürürlüğe giren yönetmeliklerin ilgili hükümlerine uyulması, mer'i mevzuat uyarınca ilgili kurum/kuruluşlardan gerekli izinlerin alınması gerekmektedir. "
 

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
Foreks
Metals Market
Montel News
Foreks Twitter