Ana SayfaBIST likit ve sürdürülebilirlik endekslerinde 2024 yılı ikinci üç aylık dönemi için yapılacak değişiklikler açıklandı [FNC-NEWS]----

BIST likit ve sürdürülebilirlik endekslerinde 2024 yılı ikinci üç aylık dönemi için yapılacak değişiklikler açıklandı [FNC-NEWS]

22 Mart 2024 - 06:20 borsagundem.com


Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü tarafından BIST Likit Banka Endeksi, BIST Banka Dışı Likit 10 Endeksi, BIST Sürdürülebilirlik Endeksi, BIST Sürdürülebilirlik 25 Endeksinde 2024 yılı ikinci üç aylık dönemi (01/04/2024-30/06/2024) için yapılacak değişiklikler açıklandı.
Buna göre, BIST likit banka endeksinde bir değişiklik olmazken, BIST banka dışı likit 10 endeksine Emlak Konut GYO eklenirken, Koç Holding çıkarılacak. Yedek paylar Koç Holding, Gübre Fabrikaları ve Sabancı Holding olacak.
BIST sürdürülebilirlik endeksine İş Finansal Kiralama, Kontrolmatik ve KARDEMİR A, B ve C payları alınırken, Karsan, Netaş, Pınar Süt ve Polisan Holding çıkarılacak.
BIST sürdürülebilirlik 25 endeksine Akçansa, Halkbank, Mavi, Şekerbank, Tekfen Holding, TSKB ve Zorlu Enerji alınırken, ERDEMİR, Ford Otosan, Garanti BBVA, TAV Havalimanları, THY, Vestel ve Yapı Kredi Bankası çıkarıldı.

Yedek paylar Aksa Akrilik, QUA Granite ve Kordsa olarak açıklandı.

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
Foreks
Metals Market
Montel News
Foreks Twitter