Ana SayfaYEO Enerji'nin Camikebir Depges GES ve Elektrik Depolama Tesisi projesi ile ilgili ÇED raporu görüşe açıldı [FNC-NEWS]----

YEO Enerji'nin Camikebir Depges GES ve Elektrik Depolama Tesisi projesi ile ilgili ÇED raporu görüşe açıldı [FNC-NEWS]

08 Nisan 2024 - 09:17 borsagundem.com


YEO Enerji tarafından yapılması planlanan Camikebir Depges GES ve Elektrik Depolama Tesisi projesi ile ilgili ÇED raporu görüşe açıldı.
Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:
"KIRKLARELİ ili MERKEZ ilçesi sınırları içerisinde YEO Enerji Yatırımları A.Ş. tarafından yapılması planlanan CAMİKEBİR DEPGES, GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ (50 MWe/50 MWm) VE ELEKTRİK DEPOLAMA TESİSİ (50 MWe/50 MWh) (Santral Alanı: 74,22 ha) projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme süreci başlamış ve Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası halkın görüşüne açılmıştır.Söz konusu projeye ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince 07/05/2024 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecektir.ÇED Başvuru Dosyasını İncelemek isteyenler Bakanlık Merkezinde veya KIRKLARELİ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek, zamanlama takvimi içerisinde proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilirler. Halkın Katılımı Toplantısı yeri ve saati ile ilgili ÇED İzin Denetim Genel Müdürlüğü ve KIRKLARELİ Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünden bilgi alınabilir.  "

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
Foreks
Metals Market
Montel News
Foreks Twitter