Ana SayfaAgrotech, Ayazağa Depoculuk'un %25 payını 325 milyon TL bedelle sattı [FNC-NEWS]----

Agrotech, Ayazağa Depoculuk'un %25 payını 325 milyon TL bedelle sattı [FNC-NEWS]

15 Mayıs 2024 - 09:17 borsagundem.com


Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırımlar AŞ, bağlı ortaklığı Ayazağa Depoculuk ve Lojistik AŞ'nin %25 payını 325 milyon TL bedelle Maş Kimya Plastik Nak. San. ve Tic. Ltd. Şti.'ne satışı için Hisse Devir Sözleşmesi imzaladı.
Şirket'ten KAP'a yapılan açıklamada, %90 hissesi 41 milyon TL bedelle satın alının, akabinde teknolojik ve altyapısal iyileştirmelerle faaliyetleri güçlendirdirilen bağlı ortaklık Ayazağa Depoculuk ve Lojistik'in %25 oranındaki hissesinin 325 milyon TL (10.000.000 USD) bedelle Maş Kimya Plastik'E satışı konusunda taraflar arasında anlaşma sağlandı ve ödemesi nakden ve defaten olmak üzere Hisse Devir Sözleşmesi imzalandı. 
Açıklamada şu bilgiler verildi:
"Şirketimiz, 5 ay önce %90 hissesini satın alarak katma değerli servisler ile birlikte 70.000.000 TL (Yetmiş Milyon TL) değerinde araç parkı ve günlük 1.200 adet palet hacmi ekleyerek geliştirdiği bu yatırımın kısmi hissesinin satışı sonucunda yaklaşık 30 kat kâr elde etmiş olup, söz konusu kâr ilk bilançolarımıza yansıyacaktır.
Mevcut hisse devir işlemlerinin tamamlanmasını müteakip, Ayazağa Depoculuk ve Lojistik A.Ş.'deki hisse oranımız %67,5 olacaktır. Bağlı ortaklığımız olarak faaliyetlerine devam edecek olan Ayazağa Depoculuk ve Lojistik A.Ş.'nin daha da güçlendirilmesi ve karlılığının artırılması için gerekli tüm çalışmalara hız kesmeden devam edilecektir. Bu doğrultuda şirketin 2024 yılı ciro hedefleri %60 oranında artırılarak güncellenmiştir.
 
Yapılan hisse devir sözleşmesine istinaden, bağlı ortaklığımız olan Ayazağa Depoculuk ve Lojistik A.Ş.'nin 20 Mart 2024 tarihinde kamuoyuna açıkladığımız Fastlog Lojistik firması ile imzalamış olduğu İşletme Sözleşmesi aynı şekilde yürürlükte kalacaktır."
 

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
Foreks
Metals Market
Montel News
Foreks Twitter