Ana SayfaOyak Çimento'nun kalker ocağı ve kırma eleme tesisi kapasite artışı projesi ile ilgili 'ÇED Gerekli Değildir' kararı verildi [FNC-NEWS]----

Oyak Çimento'nun kalker ocağı ve kırma eleme tesisi kapasite artışı projesi ile ilgili 'ÇED Gerekli Değildir' kararı verildi [FNC-NEWS]

10 Temmuz 2024 - 06:18 borsagundem.com


Oyak Çimento'nun kalker ocağı ve kırma eleme tesisi kapasite artışı projesi ile ilgili 'Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir' kararı verildi.
Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:
"HATAY ili DÖRTYOL, ilcesi KONAKLI MAHALLESİ MEVKİİ O36-B4 PAFTA,S:87784 (ER:3376235) Ruhsat Numaralı saha (ÇED Alanı: (24,375 Ha) mevkiindeki OYAK ÇİMENTO FABRİKALARI A.Ş. tarafından yapılması planlanan S:87784 NUMARALI KALKER OCAĞI VE KIRMA ELEME TESİSİ KAPASİTE ARTIŞI VE REVİZYONU projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan PTD Dosyası incelenmiş ve değerlendirilmiştir ÇED Yönetmeliği'nin 17. maddesi gereğince S:87784 NUMARALI KALKER OCAĞI VE KIRMA ELEME TESİSİ KAPASİTE ARTIŞI VE REVİZYONU projesi'ne Valiliğimizce 'Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir' kararı verilmiştir. "

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
Foreks
Metals Market
Montel News
Foreks Twitter