Ana SayfaUSAK.E paylarında 9 Ağustos seans sonuna kadar brüt takas uygulanacak [FNC-NEWS]----

USAK.E paylarında 9 Ağustos seans sonuna kadar brüt takas uygulanacak [FNC-NEWS]

10 Temmuz 2024 - 06:19 borsagundem.com


Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında USAK.E payları 10/07/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 09/08/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak.
Borsa İstanbul'dan KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:
"Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında USAK.E paylarında 10/07/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 09/08/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.
Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder."

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
Foreks
Metals Market
Montel News
Foreks Twitter