Ana SayfaŞişecam GES 1 projesi ile ilgili 'Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu' kararı verildi [FNC-NEWS]----

Şişecam GES 1 projesi ile ilgili 'Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu' kararı verildi [FNC-NEWS]

10 Temmuz 2024 - 06:22 borsagundem.com


Şişecam tarafından yapılması planlanan Şişecam GES 1 projesi ile ilgili 'Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu' kararı verildi.
Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:
"MANİSA ili GÖLMARMARA, ilcesi Ozanca Mahallesi, Gedevre Mevkii, 0 ada 417 parsel sınırları içerisinde, TÜRKİYE ŞİŞE VE CAM FABRİKALARI A.Ş. tarafından yapılması planlanan Şişecam GES 1 (18 MWe/20,3302 MWm, 22,05 ha) projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Raporu İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenmiş ve değerlendirilmiştir. Proje ile ilgili olarak ÇED Yönetmeliğinin 14. maddesi gereğince Komisyon çalışmaları ve halkın görüşleri dikkate alınarak Bakanlığımızca 'Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu' Kararı verilmiş olup MANİSA Valiliği(Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü) tarafından kararın halka duyurulması gerekmektedir. Ayrıca, söz konusu projeye ait Nihai ÇED Raporu ve eklerinde belirtilen hususlar ile 2872 sayılı Çevre Kanununa istinaden yürürlüğe giren yönetmeliklerin ilgili hükümlerine uyulması, mer'i mevzuat uyarınca ilgili kurum/kuruluşlardan gerekli izinlerin alınması gerekmektedir. "

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
Foreks
Metals Market
Montel News
Foreks Twitter