Ana SayfaAlman hükümetinin oy oranı en düşük seviyeye geriledi-DW [FNC-NEWS]----

Alman hükümetinin oy oranı en düşük seviyeye geriledi-DW [FNC-NEWS]

10 Temmuz 2024 - 06:32 borsagundem.com


Almanya'da koalisyon hükümetini oluşturan üç partinin toplam oyu Forsa Enstitüsü'nün yaptığı haftalık ankette en düşük seviyeye geriledi. Alman RTL ve ntv televizyon kanallarının yaptırdığı ve Trendbarometer adını taşıyan haftalık anketin sonuçları S. Ankete  göre Sosyal DemokratDemokrat Parti'nin (FDP) toplam oy oranı yüzde 30. Başbakan Olaf Scholz'un partisi SPD'nin oy oranı bir önceki haftaya göre bir puan düşüşle yüzde 14 an kaybederek yüzde 5 seviyesi1'lik oy oranını korudu.
Ana (CDU/CSU) partilerinin toplam oy oranı ise bir puan düşüşle yüzde 30 seviyesinde. Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) partisi ise bir puan artırken solcu Sahra Wagenknecht İtışla yüzde 8'e çıkardı.
Anke Federal Hükümet'in yaptığı çalışmalara birden altıya kadar not vermesi istendi. Katılımcıların hiçbiri hükümete 1 (pekiyi) vermezken, sadece yüzde 4'ullandı. Yaklaşık yüzde 25'likorta), yüzde 32'lik bir kesim lik bir kesim ise hükümeti 5 (zayıf) ile yüzde 18 ise 6 (yetersiz) ile sınıfta bıraktı.
Scholz Merz'in gerisindeBaşbakan adaylığı yarışında da Scholz gerisinde. Ankete göre iki sia girmeleri halinde yüzde 28 oz'a vereceğini belirtti. Yüzde 47'lik bir kesim ise her iki siyasetçiye de oy vermeyeceğini ifade etti.
2-8 Temmuz tarihleri arasında yapılan ankete 04 kişi katıldı . Anketin ista 3 puan olduğu kaydedildi.
ht%BCk%C3%BCmetinin-oy-oran%C4%B1-en-d%C3%BC%C5%9F%C3%BCk-seviyeye-geriledi/a-69608010

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
Montel News
Foreks Tw