E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündem1 Mayıs kutlamaları için Taksim kararı açıklandı---

1 Mayıs kutlamaları için Taksim kararı açıklandı

1 Mayıs kutlamaları için Taksim kararı açıklandı
23 Nisan 2024 - 14:46 borsagundem.com

İstanbul Valisi Gül, 1 Mayıs kutlamalarının Taksim Meydanı'nda yapılmayacağını açıkladı. Gül, sendikalar ve dernekler ile kutlama alanının konumu hakkında istişarelerin devam ettiğini vurguladı.

İstanbul Valisi Davut Gül yaptığı açıklamada, Taksim Meydanı’nın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarına kapalı olacağını açıkladı.

Dünya'nın haberinde yer alan bilgilere göre Gül, "Taksim bu tür etkinliklerin tamamına kapalı. Talep eden herkese Taksim'de kutlamaların olmayacağını ilettik. Taksim'in dışındaki bir alanda kutlanacak" diye konuştu.

Gül'ün açıklamalarında öne çıkan başlıkları şu şekilde:

"Taksim bu tür etkinliklerin tümüne kapalı. Biz DİSK, KESK ve benzeri kuruluşlar başta olmak üzere hepsiyle konuştuk. Taksim’de olmayacağını hepsine izah ettik. Başka bir yerde talep ederlerse kutlanması için üzerimize düşeni yapacağımızı söyledik. Kendi aralarında istişare ediyorlar. Muhtemelen bu hafta içerisinde kesinleşir.

Biliyorsunuz 2012 yılından beri öyle. Taksim’in dışında herhangi bir alanda kutlanacak. O alanın neresi olacağına karar verip bizden talep edecekler. Biz de güvenlik tedbirleri başta olmak üzere, üzerimize ne düşüyorsa yapacağız."

Bu süreçte, Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği (TMMOB), Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) ve CHP 1 Mayıs'ın Taksim'de kutlanmasına yönelik açıklamalarda bulunmuştu.

1 Mayıs İşçi Bayramı nasıl ortaya çıktı?

 

İşçi Bayramı'nı kutlamak 2 bin dolar

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)