E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemABD Hazine Bakanlığı Müsteşarı Nelson Türkiye'yi ziyaret edecek---

ABD Hazine Bakanlığı Müsteşarı Nelson Türkiye'yi ziyaret edecek

ABD Hazine Bakanlığı Müsteşarı Nelson Türkiye'yi ziyaret edecek
29 Ocak 2023 - 09:56 borsagundem.com

ABD Hazine Bakanlığı Müsteşarı Brian Nelson'ın Umman, BAE ve Türkiye'yi ziyaret edecek.

ABD Hazine Bakanlığı, Terörizm ve Mali İstihbarattan sorumlu Hazine Müsteşarı Brian Nelson'ın hafta içinde Umman, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Türkiye'ye ziyarette bulunacağını bildirdi.

Hazine Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Nelson'ın, 29 Ocak'ta başlayacak haftada önce Umman'ın başkenti Muskat'ta, ardından BAE'de başkent Abu Dabi ile Dubai'de ve Türkiye'de Ankara ve İstanbul'da "yaptırımlar ve ihracat kontrolleriyle ilgili" görüşmeler gerçekleştireceği belirtildi.

Açıklamada, "Her bir durakta Hazine Bakanlığının, Rusya'nın Ukrayna'ya karşı yürüttüğü acımasız savaş nedeniyle uygulanan uluslararası yaptırımlardan ve ihracat kontrollerinden kaçınma girişimlerini bastırma çabalarını, İran'ın bölgedeki istikrarsızlaştırıcı faaliyetini, ekonomik büyümeyi baltalayan yasa dışı finans risklerini ve yabancı yatırımı" tartışacağı ifade edildi.

Müsteşar Nelson'ın Umman'da "terörün finansmanı" da dahil olmak üzere yasa dışı finansmanla mücadelede işbirliğini görüşmek üzere" muadilleriyle bir araya geleceği belirtildi.

Nelson'ın, BAE ve Türkiye'de, Hazine'nin yaptırımlarını "agresif bir şekilde" uygulamaya devam edeceğini ve "aşırı hoşgörülü yetki alanlarında faaliyet gösteren kişi ve kurumların" G7 piyasalarına erişimini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalacağını iletmek için hükümet muadillerinin yanı sıra iş dünyası ve finans kurumlarıyla bir araya geleceği kaydedildi.

Ukrayna'nın uzun menzilli füzelere ihtiyacı var

 

Ukrayna'da 'Bayraktar Efsane Kanatlar' belgeseli

 

Dışişleri'nden ABD ve Avrupa'ya seyahat uyarısı

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)