E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmlakABD'de MBA endeksleri ve faizler karışık seyretti---

ABD'de MBA endeksleri ve faizler karışık seyretti

ABD'de MBA endeksleri ve faizler karışık seyretti
13 Temmuz 2022 - 14:07 borsagundem.com

ABD Mortgage Bankalar Birliği (MBA) ipotek başvuru araştırmasına göre, mevsimsel faktörlerden arındırılmış, yeniden finansman ve alım kredilerini içeren mortgage başvuru faaliyetinden oluşan piyasa endeksi yüzde 1,7 düşüşle 300,0 puan oldu.

MBA'nın yayımladığı ve haftalık rapora göre, satınalma endeksi yüzde 3,6 düşüşle 224,3 puan olurken, refinansman endeksi yüzde 2,2 artışla 685,3 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzde 5,74 (Önceki %5,74), 15 yıllık yüzde 4,93 (Önceki %4,96), 5 yıllık ARM faizi yüzde 4,71 (Önceki %4,62), 30 yıllık jumbo faizi yüzde 5,25 (Önceki %5,28) oldu.

Bilgi Notları:

Mortgage piyasa endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içinde satın alma ya da refinansman amacıyla yapılan bütün geleneksel ve devlet kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri yer alıyor.

MBA satınalma endeksi, tek aile konutlarının satın alınması için yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Endeks, amacına uygun olarak geleneksel ve kamu kredileri olmak üzere piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Endeks, var olan konut satışlarını gösteren güvenilir bir gösterge olarak kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla kredi kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Endeks, tüm refinansman amacıyla yapılan mortgage kredi faaliyetleri için iyi bir gösterge olarak değerlendiriliyor.

Araştırma 8 Temmuz ile sona eren haftayı kapsıyor.

ABD enflasyonunda yeni bir rekor bekleniyor

 

ABD'de tarım dışı istihdam beklentileri aştı

 

ABD'nin ham petrol stokları arttı

 

ABD'den bebek maması krizine karşı adım

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)