E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemABD'de şok anket! Biden'ın sağlığı başkanlığa uygun değil---

ABD'de şok anket! Biden'ın sağlığı başkanlığa uygun değil

ABD'de şok anket! Biden'ın sağlığı başkanlığa uygun değil
01 Temmuz 2024 - 01:31 borsagundem.com

ABD'lilerin yüzde 72'si Biden'ın başkanlık için gereken zihinsel ve bilişsel sağlığa sahip olmadığına inanıyor.

Kasımda yapılacak başkanlık seçimleri için önemli bir aday olan Joe Biden'ın sağlık durumu, 27 Haziran'da gerçekleşen ilk canlı yayın tartışmasının ardından gündemdeki yerini koruyor. Bir CBS News/You Gov anketine göre, Amerikalıların büyük çoğunluğu (%72), Biden'ın başkanlık için gereken zihinsel ve bilişsel sağlığa sahip olmadığına inanıyor.

Ankette, Biden'ın sağlık nedeniyle seçimlerden çekilmesi gerektiğini düşünenlerin %46'sının Demokrat seçmenlerden geldiği belirtiliyor. Aynı ankette, Cumhuriyetçi aday Donald Trump'ın bu kriterlere sahip olup olmadığı konusundaki görüşler de eşit bir şekilde bölünmüş durumda; %50 "evet" derken %49 "hayır" yanıtını vermiş.

İlk canlı yayın tartışması, Biden'ın yaş ve performansıyla ilgili endişeleri artırmıştı. Program sırasında Trump belirgin bir üstünlük sağlamasına rağmen, Biden yaşla ilgili kaygıları hafifletecek bir performans sergileyememiş ve eleştiri almıştı.

Özellikle Demokratlar içinde Biden'ın adaylıktan çekilmesi gerektiği yönünde tartışmalar yoğunlaşırken, Cumhuriyetçi Chip Roy'un Kamala Harris'in Anayasa'nın 25. Ek Maddesi'ni kullanarak Biden'ı görevden alma çağrısına hazırlandığı açıklaması dikkat çekmişti.

NATO: Ukrayna'ya destek sürmeli

 

AB dönem başkanlığında 'gergin' devir teslim

 

Fransa'da seçmenler sandık başında

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)