E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemABD'li Senatör: Gazze'deki saldırıları hukuken 'soykırım'---

ABD'li Senatör: Gazze'deki saldırıları hukuken 'soykırım'

ABD'li Senatör: Gazze'deki saldırıları hukuken 'soykırım'
09 Nisan 2024 - 06:46 borsagundem.com

İsrail aleyhinde açılan "soykırım" davasına ilişkin konuşan ABD'li Senatör Warren, "Bunu hukuka uygularsanız inanıyorum ki onlar (yargıçlar) bu durumu soykırım olarak tanımlayacak ve bunun için de epey malzemeleri var." dedi.

Massachusetts Senatörü Demokrat Warren, önceki gün seçim bölgesinde katıldığı bir toplantıda, İsrail'in Gazze'deki saldırılarının hukuki bakımdan anlamını değerlendirdi.

Amerikan Politico sitesinde yer alan habere göre Warren, UAD'de süren "soykırım" davasına ilişkin, "Bunu hukuka uygularsanız inanıyorum ki onlar bu durumu soykırım olarak tanımlayacak ve bunun için de epey malzemeleri var." ifadesini kullandı.

Habere göre, Warren'ın cuma günü Wayland bölgesindeki Boston İslam Merkezi'nde düzenlenen toplantıda yaptığı bu konuşma, videosu pazartesi paylaşılınca sosyal medyada yankı buldu.

ABD'li senatörün basın ofisi ise Warren'ın "İsrail'in soykırım işleyip işlemediği" ile ilgili değil, UAD'de devam eden davayla ilgili şahsi hukuki değerlendirmesini yaptığını açıkladı.

Warren'ın Gazze ile ilgili açıklamasına sosyal medyada destek veren birçok kullanıcı ise "ABD'nin neden halen İsrail'e silah gönderdiğini" sorgulayan paylaşımlarda bulunarak, ABD Kongresinin bu konuda adım atması gerektiğini belirtti.

Güney Afrika Cumhuriyeti, 29 Aralık 2023'te, 1948 tarihli Birleşmiş Milletler (BM) Soykırımın Önlenmesi ve Cezalandırılması Sözleşmesi'ni ihlal ettiği gerekçesiyle İsrail aleyhine Uluslararası Adalet Divanında dava açmıştı.

İsrail halkı, Netanyahu'nun Gazze'deki savaşı iyi yönetemediğini düşünüyor

 

İsrail: Gazze Şeridi'ne saldırılar devam edecek

 

Trump'tan İsrail'e 'Gazze' çağrısı

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • E.g.09 Nisan 2024 19:13

    BİNLERCE YIL ÖNCE HAHAMLARIN YAZDIĞI TEVRATA GÖRE TANRI YAHUDİLERİN BABASI ABRAMA GÖRÜNMÜŞ YAHUDİ ÇOCUKLARININ 8 GÜNLÜKKEN SÜNNET EDİLDİĞİ TAKTİRDE FİLİST TOPRAKLARINI YAHUDİLERE VAADETMİŞ ERKEK ÇOCUK SÜNNETİNE DİN GÖREVLİLERİMİZİ DE FARKLI UYGULAMA ÖĞRETEREK KANDIRDIKLARINDAN BİR KISIM KURAN EHLİNİN ÇOCUKLARININ CİNSEL ORGANININ DERİSİ KESİLDİ SÜNNET KANDIRMASU İLE KESİLMEYE DEVAM EDİLİYOR