E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemAdalet Bakanlığı CTE idare memuru öğrencisi alımı yapacak---

Adalet Bakanlığı CTE idare memuru öğrencisi alımı yapacak

Adalet Bakanlığı CTE idare memuru öğrencisi alımı yapacak
07 Haziran 2024 - 05:48 borsagundem.com

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'ne sözlü sınav ve mülakatla 50 idare memuru öğrencisi alımı yapacak.

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce sözlü sınav ve mülakatla 7-9'uncu dereceli kadrolara 50 idare memuru öğrencisi alımı yapılacak.

Adaylar, başvurularını 24-28 Haziran tarihleri arasında saat 17.30'a kadar e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilecek. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

Adayların, en az 4 yıllık lisans eğitimi veren fakülte ve yüksekokullardan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olması ve 2022 KPSS lisans sınavında KPSSP3 puan türünden en az 70 puan alması gerekiyor.

Sözlü sınav ve mülakata, belirlenen kadro sayısının 5 katı aday çağrılacak.

İdare Memuru Öğrencisi Nedir?

Adalet Bakanlığı İdare Memuru öğrencisi, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personel Planlama ve İstihdam Bürosu tarafından verilen eğitimle CTE memuru olmak için hazırlanan memur adayıdır. Hizmet öncesi eğitim alan adaylara İdare Memuru öğrencisi denir. Eğitim görenler, eğitim süresi içinde kendilerine öğretilen konularda yazılı, sözlü ve/veya uygulamalı sınava alınacaktır. Hizmet öncesi eğitimi başarı ile tamamlayan idare memurluğu öğrencilerinin idare memurluğuna atamaları yapılacaktır.

Sosyal Güvenlik Kurumu, 344 sözleşmeli personel alacak

 

Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne 122 sözleşmeli personel alınacak

 

Dışişleri Bakanlığı'na 170 personel alınacak

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)