E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriAgrotech'ten kripto para hamlesi: Alım-satım yapacak---

Agrotech'ten kripto para hamlesi: Alım-satım yapacak

Agrotech'ten kripto para hamlesi: Alım-satım yapacak
08 Mayıs 2024 - 09:10 borsagundem.com

Agrotech, kripto para alım-satım platformu sahibi oldu. Platform, kripto borsası olarak kullanılacak, şirketin sahip olduğu varlıklar oluşturulan platform aracılığıyla coin ve token haline getirilecek.

Tarım ve teknoloji şirketi Agrotech (#AGROT) Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada, emlak varlıklarının dijitalleştirilmesi konulu tokenizasyon alanına yatırım yapma kararı doğrulutusunda kripto para alım-satım platformunun sahibi olduğunu duyurdu.

Agrotech'ten KAP'a yapılan açıklamada, şirketin dünyanın en hızlı gelişen piyasalarından, emlak varlıklarının dijitalleştirilmesi konulu tokenizasyon alanına yatırım yapma kararı aldığı belirtildi. Alanında uzman bir kuruluşun bu alanda faaliyet gösteren anonim şirketinin %82,5 oranındaki hissesinin satın alınmasına yönelik yapılan görüşmeler olumlu sonuçlandı ve taraflar arasında hisse devri sözleşmesi imzalandı.

Sözleşme ile birlikte Agrotech Yüksek Teknoloji, bu anonim şirket tarafından oluşturulan kripto para alım-satım platformunun sahibi oldu. Platform, kripto borsası olarak kullanılacak, Agrotech'in sahip olduğu varlıklar oluşturulan platform aracılığıyla coin ve token haline getirilecek.

Açıklamada şu bilgiler verildi:

"İlerleyen süreçte dayanak varlığı olan şirketlere ait dayanak varlıklar tokenize edilerek fonlamaya açılacak ve ikincil piyasa işlemleri platform üzerinden yapılacaktır. Aynı zamanda, şirket uzmanlaştığı tokenizasyon alanında, global kurum ve kuruluşlara, farklı dijitalleşme alanlarında da hizmet verecektir.

Son zamanlarda ABD başta olmak üzere birçok ülkede ön plana çıkan ve yakın gelecekte birçok sektörde önemli bir yer edinecek olan ve dünyanın önemli kripto borsalarında işlem gören yapay zeka(AI) projesi GPTVerse ve başka birçok projenin kurucusu olan tecrübeli bir ekiple birlikte tokenizasyon odaklı bir kripto para alım-satım platformu kuracak olan Agrotech, bu platforma yapacağı yatırımın neticesinde, McKinsey'e göre (Ağustos 2023 tarihli rapor 2. Sayfa) 2030 yılında 5 trilyon USD büyüklüğe, Boston Consulting Group'a göre (Ağustos 2022 tarihli rapor 8. Sayfa) ise 16 trilyon USD büyüklüğe ulaşması beklenen tokenize edilmiş dijital menkul kıymetler sektörüne girmiş olacaktır.

Şirketimiz imzalanan sözleşme ile gerek kendi tarım arazilerini ve emlaklarını, gerekse global olarak çeşitli varlıklarını tokenize etmek isteyen tarafların ihtiyaçlarını karşılamak üzere stratejik bir yatırım kararı almıştır.

Bu doğrultuda sahip olunan kripto para alım-satım platformu'nun tokenizasyon odaklı bir chain ve launchpad'i olacaktır.

Bu proje ile Agrotech, global bir oyuncu olarak 29 trilyon USD büyüklüğündeki emlak piyasası tokenizasyonundan yatırımcıları için büyük bir pay almayı planlamaktadır.

Kripto para piyasası düzenlemesinin yasalaşması ile Türkiye'de lisans işlemleri başlatılacak olup, ilerleyen süreçte farklı ülkelerde yatırım ve lisans süreçlerinin başlatılması hedeflenmektedir.

Bahse konu hisse devir işlemlerinin tamamlanmasını müteakip 10 gün içerisinde sahip olunan kripto borsası, iş ve işleyiş planları ile ilgili olarak detaylı bilgi paylaşılacaktır."

Agrotech, elektrikli otomobil devinin hisselerini satın alıyor

 

Agrotech'ten elektrikli araç, motor ve batarya üretimine dev yatırım

 

Agrotech'in yeni girişiminde grup başkanı belli oldu

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 17,73
En Yüksek: 18,14
En Düşük: 17,60
Değişim 0,57 %
FK: 0,00
PD / DD: 0,00
İşlem Hacmi 253.810.553
Toplam Adet: 14.252.087
Ağırlıklı Ort.: 17,93
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • YORUM08 Mayıs 2024 12:38

    herkes kendi alanında uğraşsa daha iyi olur düşen kripto piyasasında al sat yaparak ortaklarına kazanç mı sağlayacak