E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemAkaryakıtta tek ürün ve tek fiyat dönemi---

Akaryakıtta tek ürün ve tek fiyat dönemi

Akaryakıtta tek ürün ve tek fiyat dönemi
20 Mart 2024 - 07:54 borsagundem.com

EPDK, akaryakıt istasyonlarında farklılaştırılmış ürünlerdeki fiyat farklarını kaldırarak aynı ürün grubunda yer alan ürünlerin farklı isimlerle satışı yasaklanacak.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından istasyonlarda farklılaştırılmış ürün fiyat farkları kaldırıldı. "Ultra force", "power", "VMax" gibi ifadelerle satış yasaklanıyor.

Sabah'ın haberine göre; benzin ve dizel mevcutta istasyonlarda "Ultra force, power, fuelsave, VMax, VPro" gibi ifadelerle daha pahalıya satılabiliyordu. Şimdi yapılan düzenlemeyle istasyonlarda sadece düz şekilde benzin, motorin (dizel) ve LPG satışı olacak.

EPDK farklılaştırılmış akaryakıtlarda fiyat farkı uygulamasına ilişkin hususların yeniden değerlendirilmesi amacıyla "Farklılaştırılmış Akaryakıtlara İlişkin Kurul Kararında Değişiklik Yapılmasına Dair Kurul Karar Taslağı" hazırladı. Taslağın 30 Nisan 2024 tarihinde yürürlüğe girmesi planlanıyor.

Sabah gazetesinin haberine göre; akaryakıt istasyonlarında 95 oktan benzin ve dizel "Ultra Forceultra kuvvet", "Power-güçlü", "fuelsave- yakıt tasarruflu", "VMax", "VPro" gibi ifadelerle fiyat farkı eklenerek satılıyordu. Bu akaryakıtların yakıt tasarrufu sağladığı, motoru temizlediği, araca ekstra performans kattığı ileri sürülerek normal akaryakıttan daha yüksek bir fiyat konuluyordu.

Akaryakıtta zam tabelaya yansıdı!

 

Akaryakıta zam yolda!

 

EPDK Başkanı Yılmaz'dan "akaryakıtta indirim" açıklaması

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)