E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKripto ParalarAnthony Scaramucci: Bitcoin 100 bin dolar seviyesini bu yıl görebilir---

Anthony Scaramucci: Bitcoin 100 bin dolar seviyesini bu yıl görebilir

Anthony Scaramucci: Bitcoin 100 bin dolar seviyesini bu yıl görebilir
10 Temmuz 2024 - 14:06 borsagundem.com

Bitcoin’deki son düşüş endişe verici olsa da uzmanlar olumlu bakışlarını koruyor.

BORSAGUNDEM.NET - DIŞ HABERLER SERVİSİ

Skyridge Capital'in kurucusu Anthony Scaramucci'ye göre, Bitcoin bu yıl 100 bin dolar seviyesini görebilir.

Borsagundem.net’in derlediği bilgilere göre, uzun süredir Bitcoin boğası olarak bilinen Scaramucci, Bitcoin’deki yükselişin devam edeceğini söylüyor ve bunu 3 nedene bağlıyor.

100 bin dolar seviyesi

Insider’dan Jennifer Sor’un haberine göre, Anthony Scaramucci, kriptodaki sert satışlara rağmen Bitcoin’in bu yıl mevcut seviyelerin neredeyse iki katına çıkma yolunda ilerlediğini öne sürüyor.

Scaramucci, Bitcoin’in önünde bir dizi yükseliş faktörü gördüğünü söylüyor ve kripto para piyasasının en hacimli parasının geçen ayki yüzde 17'lik düşüşüne rağmen hala 170.000 dolara ulaşma yolunda olduğunu ve potansiyel olarak yıl sonuna kadar 100.000 doları geçebileceğini ekliyor.

Kripto için üç olumlu katalizöre işaret eden Scaramucci, “Bitcoin'in temellerini uzun vadede hâlâ seviyoruz” diye ekliyor. İşte Scaramucci’nin yükselişin katalizörü olarak gördüğü 3 etken…

FTX ve Mount Gox ödemeleri piyasaya geri dönecek

Scaramucci, Bitcoin yatırımcılarının mevcut kripto ödemeleri dalgasının alıcı tarafında olabileceğini ve muhtemelen bunun önemli bir kısmını piyasaya geri vereceklerini söylüyor. Mount Gox, geçen hafta yaptığı açıklamada, 10 yıl önce başarısızlığa uğrayan feshedilmiş kripto para borsası Mount Gox'un alacaklılarına ve müşterilerine olan 9 milyar dolarlık borcu şimdiden geri ödemeye başladığını söyledi.

2022'de dijital varlık piyasasını çökerten ve altüst eden kripto borsası FTX, aynı zamanda mevduat sahiplerinin çoğuna tam olarak geri ödeme yapmayı planlıyor. Bunun yatırımcılara 16 milyar dolar civarında kripto paranın geri dönebileceği anlamına geldiği düşünülüyor.

Scaramucci, birçok ‘sadık' erken dönem Bitcoin yatırımcısının sahip olduğu sadakate dayanarak, ödemelerin yaklaşık yüzde 40 ila yüzde 50'sinin kriptoya yeniden yatırılabileceğini tahmin ediyor. Scaramucci, FTX müşteri mevduatları için ise şunları söylüyor: “Bunun büyük bir kısmı Bitcoin'deydi, iflas sırasında dondu, ne yazık ki Bitcoin için düşük rakamlarla dolarize edildi, ancak kısa süre içinde bunlar hesap sahiplerine geri dönecek ve bunların çoğunun piyasaya ekleneceğini düşünüyoruz.”

Bitcoin giderek yaygınlaşıyor

Kanun koyucular kripto için düzenleyici bir çerçeve belirleyen bir yasa tasarısı sundu. Scaramucci, bunun Bitcoin'in daha yaygın kabul gören bir değer depolama aracı haline geldiğinin umut verici bir işareti olduğunu ve bunun uzun vadeli gidişat açısından yükselişe işaret ettiğini söylüyor.

Scaramucci, “Tam bu noktada, GOP platformunda (Grand Old Party - Cumhuriyetçi Parti) göze çarpan bir şekilde, dijital varlıkların korunması ve özellikle Bitcoin'in korunması var. Bana göre bu, Bitcoin’in ABD'de kabul edilebilir uzun vadeli bir varlık sınıfı olacağına dair çok büyük bir işaret” diyor.

Satış baskısı eninde sonunda azalacak

Scaramucci, Bitcoin'in fiyatının kısmen geçici satış baskısı nedeniyle düştüğünün altını çiziyor. Scaramucci, “Örneğin, Bitcoin'in yarıya indirilmesi olayı, karlarını ayakta tutmaya çalışan madenciler arasında satış baskısını artırırken Mount Gox'un geri ödemeleri de kripto yatırımlarına yeniden erişim sağlayan yatırımcılardan gelen satış baskısını artırdı” diyor.

Ayrıca Alman hükümeti de, kolluk kuvvetlerinin 2024 yılında bir film korsanlığı sitesinden yaklaşık 2,2 milyar dolar değerinde Bitcoin ele geçirmesinin ardından birkaç yüz milyon değerindeki kriptoyu serbest bıraktı. Blockchain analiz sitesi Arkhan Intelligence’tan alınan verilere göre, hükümet Pazartesi günü çeşitli kripto borsalarına ve piyasa yapıcılara 155 milyon dolar değerinde Bitcoin daha gönderdi.

Scaramucci, satış baskısının büyük olasılıkla azalacağını ifade ediyor. Bu, satıcıların geri çekilmesiyle birlikte kripto paranın gelecek aylarda, yaşadığı düşüşten toparlanacağını öngören diğer kripto tahmincileriyle aynı doğrultuda bir öngörü olarak öne çıkıyor.

Bitcoin bugün biraz yükselerek 59.500 dolar civarına sıçrasa da henüz o seviyede tutunabilmiş değil. Son dönemdeki satışlara rağmen kripto para borsasının en hacimli parası hala yıl başındaki seviyelere göre yüzde 29 oranında yüksek seyrediyor ve bu da riskli varlıklar arasında yükseliş eğiliminin hala mevcut olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’deki düşüş borsada düzeltme işareti mi?Bitcoin’deki düşüş borsada düzeltme işareti mi?

 

Kripto piyasası Bitcoin liderliğinde toparlandıKripto piyasası Bitcoin liderliğinde toparlandı

 

Bitcoin fiyatı dört ayın en düşük seviyesine gerilediBitcoin fiyatı dört ayın en düşük seviyesine geriledi

 

Yüzde 4 düştü! Bitcoin 59 bin doların altındaYüzde 4 düştü! Bitcoin 59 bin doların altında

 

Bitcoin'de 'rekor' tahminiBitcoin'de 'rekor' tahmini

 

Bitcoin’de zirveye ulaşıldı mı?Bitcoin’de zirveye ulaşıldı mı?

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • kriko kazım 10 Temmuz 2024 15:04

    abijim ne bit koinmiş ya pire token vaar daa önemli .hamamböcee koin çok artcak diyola .abilerim bitcoin nedir önce onu anlayın sahi bilen varmı .bi bilgisayar var yazılım var .bende excelde yapacam böle kriko kazım coin .diye hahuahhauhuhauha