E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaApple hisseleri, Barclays'ın ardından sert düştü---

Apple hisseleri, Barclays'ın ardından sert düştü

Apple hisseleri, Barclays'ın ardından sert düştü
03 Ocak 2024 - 07:30 borsagundem.com

Apple hisseleri, Çin'de iPhone 15 satışlarının yavaşlayacağı korkusu ve Barclays'in not indiriminin ardından sert düşüş yaşadı.


Apple hisseleri Salı günü New York'taki seans kapanışında yüzde 3,6 düşüşle Ağustos ayından bu yana en sert düşüşünü gerçekleştirdi. Bu hareket, Barclays'in iPhone üreticisinin notunu düşürmesi ve Çin'de iPhone 15 satışlarının yavaşlayacağı korkusuyla şirketin hisseleri için fiyat hedefini düşürmesinin ardından geldi.

Barclays analisti Tim Long Salı günü yazdığı bir notta, "iPhone'lardaki dalgalanma hala zayıflığın yanı sıra Mac'ler, iPad'ler ve giyilebilir cihazlarda toparlanma eksikliğini tespit ediyoruz. Son kontrollerden elde edilen en büyük çıkarım, gelişmiş piyasaların yumuşak kalmasıyla birlikte Çin'den gelen [iPhone 15] verilerinin giderek kötüleşmesidir" dedi.

Long'a göre, iPhone satışlarındaki düşüşün, Apple'ın bu yıl iPhone 16'yı piyasaya sürmesinden sonra bile devam etmesi muhtemel çünkü telefonun mevcut modele göre çok fazla büyük yükseltme yapması beklenmiyor.

Asya’daki tedarikçilerin de hisseleri düştü

Barclays'in iPhone üreticisinin notunu düşürmesinin ardından Asya'daki Apple tedarikçilerinin hisseleri düştü.

Asya'daki Apple tedarikçilerinin hisseleri, Barclays'in hisse senedinin notunu düşürmesinin ardından iPhone üreticisinin gece boyunca yüzde 4'lük bir düşüş yaşamasının ardından Çarşamba günü geriledi.

Barclays, Apple'ın notunu düşük ağırlığa düşürdü ve fiyat hedefini 161 dolardan 160 dolara çekti.

Samsung Electronics hisseleri yüzde 3,01 kadar kayıpla Güney Koreli Kospi'nin yüzde 1,78 kayıp yaşamasına neden oldu. Güney Koreli elektronik devi ve bazı yan kuruluşları, Apple'a ekran ve pil bileşenlerini sağlıyor.

Günün önemli şirket haberleri 03/01/2024

 

Asya borsaları Apple hisselerinin ardından düşüşte

 

Borsadan yılın son iki ayında yaklaşık 1 milyon kişi çıktı

 

New York borsası 2024'ün ilk işlem gününde karışık seyirle kapandı

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)