E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaAsya borsalarında karışık seyir sürüyor---

Asya borsalarında karışık seyir sürüyor

Asya borsalarında karışık seyir sürüyor
02 Haziran 2021 - 08:00 borsagundem.com

Asya Pasifik bölgesinde endeksler haftanın üçüncü işlem gününde karışık seyretti. Avustralya ekonomisi birinci çeyrekte beklentilerden güçlü büyüme kaydederken, ABD-Çin arasında bir görüşme gerçekleşti

Asya Pasifik Bölgesi'nde hisse senetleri haftanın üçüncü işlem gününde karışık bir görünüm sergiledi.

Avustralya ekonomisi yılın birinci çeyreğinde beklentilerin üzerinde büyüme kaydetti. Avustralya ekonomisi yılın birinci çeyreğinde yüzde 1.8 düzeyinde büyüyerek pandemi öncesi seviyelere döndü.

Bölgede Japonya endeksleri Nikkei 225 ve Topix'in yükselişine Güney Kore'de eşlik ederken, Çin ana karasında Shenzen ve Şanghay endeksleri negatif ayrıştı.

Japonya'da endeksler Salı günü itibariyle Malezya'da başlayan karantina önlemleri sebebiyle üretimi durdurmalarına rağmen Toyota ve Honda tarafından desteklendi.

Geçtiğimiz hafta ABD Ticaret Temsilcisi Katherine Tai ve Çin Başbakan Yardımcısı Liu He arasında ticaret anlaşmasına ilişkin gerçekleşen telefon görüşmesinin ardından, bir temas da ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ve Çin Başbakanı Liu He arasında gerçekleşti.

Avrupa borsaları günü yükselişle tamamladı

S&P 500 ve Nasdaq'a 'sağlık' darbesi

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)