E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemBahçeli'den UEFA'ya Merih tepkisi: Son derece yanlı ve yanlış---

Bahçeli'den UEFA'ya Merih tepkisi: Son derece yanlı ve yanlış

Bahçeli'den UEFA'ya Merih tepkisi: Son derece yanlı ve yanlış
03 Temmuz 2024 - 13:53 borsagundem.com

MHP lideri Devlet Bahçeli, Avusturya maçında gol sevincini Bozkurt işaretiyle gösteren Merih Demiral'a UEFA'nın soruşturma açmasının ardından tepki gösterdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Avusturya maçında gol sevincini Bozkurt işaretiyle gösteren ve ardından Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) tarafından hakkında soruşturma başlatılan Merih Demiral ile ilgili açıklama yaptı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Dün akşam attığı gol ve oynadığı futbolla milletimizin takdirini ve haklı övgüsünü kazanan Merih Demiral evladımızın, gol sevincini Bozkurt işaretiyle paylaşması anlaşılan içimizde ve dışımızda pek çok hastalıklı çevreyi rahatsız etmiş, bu suretle farklı arayış ve açıklamaların bahanesi olmuştur. Türk ve Türkiye husumeti aşikar olan dahili odakların yanı sıra UEFA’nın da bu şer kervana iştiraki son derece yanlı ve yanlıştır. Merih evladımızın fileleri havalandırmasını müteakiben yaptığı Bozkurt işareti Türk milletinin dünyaya mesajı olup UEFA’nın bu kapsamda soruşturma başlatması hem maksatlı hem de son günlerde tehlikeli şekilde mesafe alan zincirleme provokasyonların bir ara istasyonudur. UEFA’nın başlattığı soruşturmayı kınamakla birlikte sahadaki mücadelemizin masa başında heder edilmemesi için herkesin, her insanımızın sağduyulu ve soğukkanlı davranması milli bir zarurettir. Her zeminde ülkemizin önünü kesmek, iç huzur ve barış ortamımızı bulandırmak isteyen fırsat düşkünlerinin tahrik ve tacizlerine kapılmamak ortak sorumluluğumuzdur. dedi.

Avrupa basını, A Milli Takım'ın zaferini konuşuyor

 

Merih'in gol sevinci UEFA'yı rahatsız etti

 

Dünya Mert'i konuşuyor

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.