E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriBİM, Kanada'ya mı açılıyor?---

BİM, Kanada'ya mı açılıyor?

BİM, Kanada'ya mı açılıyor?
22 Nisan 2024 - 11:53 borsagundem.com

Türk perakende şirketi BİM'in Kanada'da hükümeti tarafından resmi olarak ülkede faaliyet göstermesi için davet edildiği iddia edildi. BİM CEO'su Haluk Dortluoğlu iddiaya ilişkin, resmi davet almadıklarını belirtti.

Rekabeti artırmak ve halka daha fazla seçenek sunmak amacıyla ülkeye gelecek yabancı işletme arayan Kanada hükümeti, potansiyel aday listesine Türkiye'den BİM'in (#BIMAS) yanı sıra Almanya'dan Aldi, Lidl ve Fransız Les Mousquetaires'i aldı.

Türkiye'nin gıda perakende şirketlerinden BİM'in Kanada hükümeti tarafından resmi olarak ülkede faaliyet göstermesi için davet edildiği ileri sürüldü.

BİM CEO'su Haluk Dortluoğlu iddiaya ilişkin açıklama yaptı.

"Resmi bir davet almadık"

Dortluoğlu, Reuters'e açıklamada, "Kanada'dan herhangi bir resmi davet almadık. Anladığımız kadarıyla bu, Kanada hükümetinin kendi içinde yaptığı bir değerlendirme olup basına sızdırılan bir konu. Kanada, yakın zamanda girmeyi düşündüğümüz bir pazar değildi. Ancak Kanada hükümeti tarafından talep edilirse elbette bir değerlendirme yaparız. Piyasayı analiz edip görüş bildiririz" diye konuştu.

8 milyar liralık gelir

Satış açısından Türkiye'nin lider gıda perakendecisi olan BİM, şu anda Türkiye'nin yanı sıra Fas ve Mısır'da da faaliyet gösteriyor.

Şirketin açıkladığı son mali rakamlara göre BİM'in 2023'ün 3. çeyreği sonu itibarıyla dokuz aylık satışları 184 milyar lira (5,64 milyar dolar) seviyesinde gerçekleşti. Aynı dönemde net geliri ise 8 milyar lira oldu.

BİM ve Ege Seramik sorusu

 

Dört şirketten geri alım

 

Günün önemli şirket haberleri 22/04/2024

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 470,00
En Yüksek: 477,00
En Düşük: 467,50
Değişim -1,47 %
FK: 18,48
PD / DD: 4,13
İşlem Hacmi 556.215.247
Toplam Adet: 1.180.804
Ağırlıklı Ort.: 471,05
ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)