E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaBofA: ABD hisse senetlerinden çıkış devam etti---

BofA: ABD hisse senetlerinden çıkış devam etti

BofA: ABD hisse senetlerinden çıkış devam etti
19 Nisan 2024 - 12:03 borsagundem.com

Bank of America'nın EPFR verilerinden derlediği rapora göre, ABD hisse senetlerinden çıkış 17 Nisan haftasında da devam etti

Bank of America'nın EPFR verilerinden derlediği rapora göre nakit fonlar 17 Nisan'da sona eren haftada 160 milyar dolarlık "vergiyle ilgili çıkış" yaşarken, ABD hisse senetlerinden ikinci haftalık çıkışını yaşadı.

17 Nisan haftasında ABD hisse senetlerinden çekilen 4,1 milyar dolar, ABD hisse senetlerinin Aralık 2022'den bu yana en büyük iki haftalık çıkışını yaşadığı anlamına geliyor.

Tahvil fonlarına 5,7 milyar dolar giriş yaşanırken, kriptolara da 26 milyon dolar giriş oldu. Altından 0,9 milyar Dolar ve global hisse fonlarından 9,1 milyar dolar çıkış gerçekleşti.

Piyasalar Fed'den faiz indirimi beklentilerini yılın ilerleyen dönemlerine öteledikçe, yatırımcılar yüksek değerlemelerden endişe duymaya devam ediyor.

BofA, piyasa duyarlılığının bir ölçüsü olan Boğa ve Ayı göstergesinin, hisse senetlerinden ve yüksek getirili tahvillerden çıkışların fon yöneticisi anketindeki nakit seviyesindeki düşüşten daha ağır basması nedeniyle 5,2'den 5,0'a düştüğünü söyledi.

Yatırımcılar yüksek faizlere alışmalı

 

Borsada satış eğilimi henüz bitmedi

 

Yatırım fonlarında yüzde 200’ün üzerinde yıllık getiriler

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)