E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaBorsa 10 binin üzerinde tutunuyor---

Borsa 10 binin üzerinde tutunuyor

Borsa 10 binin üzerinde tutunuyor
03 Temmuz 2024 - 08:27 borsagundem.com

Endeks son iki günde dalgalı bir seyir izlese de 10.000’in üzerinde tutunuyor.


Son iki günde dalgalı bir seyirizleyen BIST 100 Endeksi 10.393 seviyesinde bulunuyor.  Borsadaki dalgalanmalar uzun vadeli alımlara fırsat veriyor.

Gri listeden çıkılmasına rağmen vergi tartışmalarının gündemde olması, elektriğe gelen yüzde 38’lik zamla enflasyon endişelerinin yükselmesi yatırımcıların paniklemesine neden oldu.

Zeynep Aktaş'ın ekonomim.com'daki analizine göre, son bir haftada BIST 30 Endeksindeki hisselerde yüzde 14’lere varan düşüşler ve BIST Tüm-100 Endeksinde yüzde 40’lara varan gerilemeler yaşandı. Bu tür sert dalgalanmalar, yatırımcıların piyasa koşullarını daha dikkatli değerlendirmesini gerektiriyor. Aynı zamanda ekonomik belirsizlikler ve ani fiyat değişimleri, piyasadaki aktörlerin dayanıklılığını ve stratejik yeteneklerinin sınanmasını sağlıyor. BIST 30’da haftalık bazda ayrışmalar yaşandı. 9 Hissede yüzde 2,9 ile yüzde 7,5 arasında getiriler oluştu. BIST Tüm- 100’e bakıldığında ise yüzde 9,5 ile yüzde 19,73 aralığında getiriler görüldü. Kontrolmatik Teknoloji, Sasa Polyester ve Borusan Boru Sanayi yüzde 10 ile 14 arasında değer kaybetti.

Kısa vadeli yatırımlar riskli mi?

Yabancı yatırımcıların yüksek hacimli işlemlerle satış yapmaya devam ettiği gözleniyor. Robot emirler, hisse senetlerinde teknik olarak önemli hareketlere yol açıyor ve bu durum piyasalarda volatiliteyi artırıyor. Yabancı satışlarının devam etmesi, piyasa üzerinde baskıya sebep olabilir ve yatırımcıların dikkatli olmalarını gerektiriyor. Bu durum, özellikle kısa vadeli yatırımcılar için riskleri artırmakta.

Borsada 3 hissenin üzerindeki tedbir kalktı

 

Borsa İstanbul bir yatırımcıyı tedbir kapsamına aldı

 

Borsa günü yükselişle tamamladı

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)