E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıBorsada alıcılı başlangıç bekleniyor---

Borsada alıcılı başlangıç bekleniyor

Borsada alıcılı başlangıç bekleniyor
29 Mart 2024 - 08:16 borsagundem.com

İnfo Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende Borsa İstanbul’un bu sabah alıcılı başlangıç yapması bekleniyor

Dışişleri Bakanı Fidan, ABD Temsilciler Meclisi Silahlı Hizmetler Komisyonu Başkanı Rogers, Kıdemli Üyesi Smith ve beraberindeki üyeleri Ankara'da kabul etti.

Milli Eğitim Bakanı Tekin: 1 Nisan’ı öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz açısından idari tatil ilan ettik.

ECB Üyesi Galhau, ECB’nin muhtemelen bu baharda ölçülü faiz indirimine başlayacağını söyledi.

Beyaz Saray, İsrail’li heyetin Washington'a gelerek Refah'la ilgili görüşmelerini yapmadan İsrail ordusunun kente yönelik bir kara operasyonu yapmasını beklemediklerini bildirdi.

ABD Ticaret Bakanlığı'ndan Axelrod, ABD'nin Amerikan şirketlerinden 600'den fazla yabancı şirkete mal sevkiyatını durdurmalarını istediğini ve bu malların Ukrayna'yı işgalinde kullanılmak üzere Rusya'ya yönlendirilebileceği endişesini taşıdığını söyledi.

ABD Enerji Enformasyon İdaresi, Scott Key Köprüsü'nün yük gemisinin çarpması sonucu yıkılmasının ardından Baltimore Limanı'ndaki faaliyetlerin kesintiye uğramasının bu yıl kömür ihracatını etkileyebileceğini bildirdi.

Sigortacılık sektörünün prim üretimi 2023'te önceki yıla göre %105 artarak 483 milyar TL’ye yükseldi.

Beyaz Saray, Moskova'da bir konser salonuna yapılan terör saldırısına ilişkin Rusya'ya önceden yazılı olarak terör tehdidi uyarı notu gönderdiklerini açıkladı.

İsrail iç istihbarat teşkilatı Şabak Direktörü Bar'ın, Mısır İstihbarat Şefi Kamil ile Kahire'de Gazze'ye saldırıları ve esir takasını görüştüğü öne sürüldü.

Haaretz gazetesinin haberine göre İsrail ordusu Gazze içinde tampon bölge kurma çalışmalarını sürdürüyor.

FTX'in kurucusu ve eski CEO’su Bankman – Fried'ın dolandırıcılık ve kara para aklama iddiasıyla yargılandığı ceza davasında 25 yıl hapisle cezalandırılmasına karar verildi.

Ne olacak?

•Yurt içinde Dış Ticaret Dengesi açıklanacak.
•ABD, Almanya ve İngiltere piyasaları tatil nedeniyle bugün kapalı olacak.
•Fed Başkanı Powell’ın konuşma yapması bekleniyor.
•ABD’de PCE verileri açıklanacak.
•Türkiye’de yerel seçimler 31 Mart’ta gerçekleşecek.
•Gelir Vergisi ödeme süresi 5 Nisan’a kadar uzatıldı.
•G7 Dışişleri Bakanları Toplantısı, 17 – 19 Nisan’da düzenlenecek.

Borsa İstanbul’un bu sabah alıcılı açılış yapmasını bekliyoruz

BİST100 endeksinde alıcılı başlangıç gerçekleşmesini bekliyoruz. BİST100 endeksi haftanın dördüncü işlem gününde %3,10 yükseliş, 273 puan artış ile günü 9.079 tamamlarken, haftanın ilk üç işlem günündeki baskı neredeyse nötrlenmiş oldu. En çok yükselen sektörler %4,8 ile ulaştırma ve %4,25 ile bankacılık oldu. Bugün ABD, Almanya ve İngiltere piyasalarının kapalı olacak olması ile yurt içi dinamikler daha çok öne çıkabilir.

Yabancılar, geçtiğimiz hafta 428,8 milyon dolarlık hisse alırken, 103,8 milyon dolarlık DİBS sattı. Yurt içi yerleşiklerin döviz mevduatı geçtiğimiz hafta 3,1 milyar dolar artışla 185,8 milyar dolar oldu. Yurt içi yerleşiklerin pariteden arındırılmış döviz mevduatı 3,6 milyar TL arttı. Döviz mevduatı gerçek kişilerde 2,2 milyar dolar, tüzellerde 1,4 milyar Dolar arttı. KKM de haftalık bazda 7,2 milyar TL düşüşle 2,28trilyon TL oldu

Günün önemli şirket haberleri 29/03/2024

 

Borsa İstanbul'dan altın ithalat kotası değişikliği

 

SPK'dan iki şirkete para cezası

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)