E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaBorsada beş göstergeye göre durum---

Borsada beş göstergeye göre durum

Borsada beş göstergeye göre durum
12 Ağustos 2022 - 09:16 borsagundem.com

BIST 100 Endeksi 11 Ağustos’u 2.868 puandan kapatırken 5 ortalamasının üzerinde. Peki, seyri nasıl olacak?

Endeks kısa ve orta vadeli ortalamaların üzerinde. Hareketin seyrini ortalamanın üzerindeki kalıcı hareket belirleyecek.

ENDEKS BUGÜN NE YAPAR?

BIST 100 endeksi, 11 Ağustos’u yüzde 1,37 artışla, 2,868.44 puandan kapattı. Gün içerisinde en düşük 2,834, en yüksek 2,877 puanı gören BIST 100 endeksi, dünkü kapanışının 38,86 puan üzerine çıktı. Endeksin dolar bazında değeri ise 159.64$ seviyesinde bulunuyor.

ORTALAMALAR NEDEN ÖNEMLİ?

Yatırımcıların gerek endeksin gerekse hisselerin içinde bulundukları trendle ne derece uyumlu hareket ettiğini takip edebilmesi önemlidir. Bunu en iyi veren de hareketli ortalamalardır. Yatırımcılar belirledikleri zaman aralıklarındaki kapanış ortalamalarını ele alarak endeksin ya da hissenin mevcut kanal içinde olup olmadığını değerlendirmesi ve buna göre işlemlerini gözden geçirmesi mümkündür.

Hareketli ortalamalar 3,5, 10,20 ve 100 günlük olabilir. Her bir zaman dilimi Endeksin içinde yer aldığı trendin marjını verecektir.

Yatırımcı ilgisinin arttığı 10 hisse (12/08/2022)

 

Bugün alıcı ve satıcılar hangi seviyede harekete geçecek? (12/08/2022)

 

Piyasalarda pozitif seyir devam edecek mi?

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Ahmet12 Ağustos 2022 15:14

    Atagy ihlas brlsm hrsızlar yalamacilar

  • Mucise Reis : )12 Ağustos 2022 09:54

    Borsalar yatay olur diye düşüncen var. Para belki x hisseden çıkar ama, z hisseye girer. z den c hisseye geçer. Yani Para borsalarda gezer diye düşüncem. Bu durumdada karlı posizyon sat, düşük fırsat gördüğünü al tarzında bir hava olası. Aynı durum TC borsalarda da olabilir. Neden ? Çünkü,  yatay borsa olacak gibi. bu durumda ani hafifi  kızarma-yeşillenme lerde canı sıkılan tuşa basar, sonra alır. borsa genelide yatay pozitiflı bir hava oalcaktır. Türk piyasada buna uyar diye düşünüyorum. kar satışları olacak manasına gelıyor bu durum. kar satışlardan sonra pıyasada yenıden başka kağıda giriş olacaktır. esktrim haber akışı olağan dışı bir haber gelmediği sürece bu. Bantlar biraz geniş olsada, dar banta doğru ilerlemesi laızm ki, gelecek hafta ki pozisyona ve hafta sonu haberlerine uyumlu gidelim... good luck trader. 24 saat+24 saat  planımız bugun bu. Ters durumda 5 dak. kahve molası ve yeni stratejı çizmek şartı ile... HAYALİ SENARYOM.