E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemÇin ve Rusya'dan ortak askeri tatbikat---

Çin ve Rusya'dan ortak askeri tatbikat

Çin ve Rusya'dan ortak askeri tatbikat
03 Temmuz 2024 - 01:18 borsagundem.com

Çin ve Rusya askerleri iki ülke arasındaki Amur Nehri çevresinde sınır aşırı terörizmle mücadele için ortak askeri tatbikat düzenledi.

Çin ve Rusya, sınır aşırı terörizmle mücadele için ortak askeri tatbikat düzenledi. PLA Daily gazetesinin bildirdiğine göre, 26 Haziran'da Çin'in Heyhı şehri ile Rusya'nın Blagoveşçensk şehri arasındaki Amur Nehri üzerinde Heylongciang Köprüsü çevresinde gerçekleştirilen tatbikatta, iki ülke askerleri terörle mücadele senaryoları üzerinde işbirliği yaptı. Tatbikatta, teröristlerin sınırı geçmeye çalıştığı durumlar simüle edilerek hava, deniz ve karada operasyonlar gerçekleştirildi.

Haberde, tatbikatın istihbarat paylaşımı ve harekat eşgüdümüne odaklandığı, bu sayede sınır bölgelerinin güvenliğinin sağlanması ve terörizm, ayrılıkçılık ve aşırıcılıkla mücadelede etkili önlemler alınması amaçlandığı belirtildi.

Tatbikat, Rusya'nın Dağıstan Özerk Cumhuriyeti'nde 23 Haziran'da gerçekleşen terör saldırılarının ardından yapıldı. Bu saldırılarda 22 kişi hayatını kaybetmişti. Çin ve Rusya daha önce de ortak terörle mücadele tatbikatları düzenlemiş ve bu alandaki işbirliklerini artırmıştı.

ABD'de artan siyasi belirsizlik akıllı parayı korkutuyor

 

Suudi Arabistan'dan yeni petrol ve gaz yatakları keşfi!

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)