E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemÇinli BYD firması yetkilileri Manisa'da---

Çinli BYD firması yetkilileri Manisa'da

Çinli BYD firması yetkilileri Manisa'da
10 Temmuz 2024 - 00:56 borsagundem.com

Manisa'da 1 milyar dolarlık otomobil üretim tesisi ile AR-GE Merkezi kuracak Çinli BYD firması yetkilileri, kenti ziyaret etti.

Manisa'da elektrikli ve şarj edilebilir hibrit otomobil üretim tesisi ile AR-GE Merkezi kuracak Çinli BYD firması yetkilileri, kentte ziyaretlerde bulundu.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, şehre gelen Çin heyeti ile Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcıları Zekeriya Coştu ve Oruç Baba İnan, Vali Enver Ünlü'yü makamında ziyaret etti.

Heyetin Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nde de incelemelerde bulunduğu belirtildi.

Vali Ünlü, ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, "Manisa'da elektrikli ve şarj edilebilir hibrit otomobil üretim tesisi ve AR-GE merkezi kuracak olan dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisi Çinli BYD firması yetkililerini bugün İlimizde misafir ettik. Yapılacak yatırımın Manisa'mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

Öte yandan Çin heyetinin, Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Manisa Ticaret ve Sanayi Odasını da ziyaret ettiği öğrenildi.

Yılmaz'da BYD açıklaması: Cari açığı daha da düşürecek

 

İTO Başkanı Avdagiç'ten “BYD yatırımı” açıklaması

 

BYD ile yatırım anlaşması imzalandı

 

Çinli BYD’den Türkiye’ye 1 milyar dolarlık yatırım kararı

 

Çinli BYD ve Chery'den Türkiye'ye yatırım hamlesi

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)