E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaMakro EkonomiCiti: Çin ekonomide artan önlemler alacak---

Citi: Çin ekonomide artan önlemler alacak

Citi: Çin ekonomide artan önlemler alacak
03 Temmuz 2024 - 07:21 borsagundem.com

Citi analistlerine göre, Çinli yetkililer 2024'ün geri kalanında ekonomiyi canlandırmak için emlak teşviki, faiz indirimi ve mali uygulamaları hızlandırmak suretiyle artan önlemler alacaklar.Citi ekonomistlerine göre, yıl ortasındaki Politbüro toplantısından sonra bir tur daha emlak teşvikinin uygulamaya konulacağını öngörüyorlar. Buna ek olarak, politika faizlerinde her biri 10 baz puanlık iki ek indirim ve bankaların zorunlu karşılık oranlarında 50 baz puanlık bir indirim olabileceğini değerlendiriyorlar.

"Merkezi hükümet muhtemelen bütçe revizyonları yapmadan veya tahvil kotalarını genişletmeden mali uygulamaları hızlandıracaktır" değerlendirmesini yapan Citi, GSYH büyümesinin ikinci çeyrekte yıllık %5,1'e ulaşmasını bekliyor.

Citi, yıllık yaklaşık %5 büyüme hedefinin ulaşılabilir olduğunu, ancak yatırımcıların Çin ekonomisine olan güvenini yeniden tesis etmenin zaman ve daha fazla teşvik gerektireceğini de düşünüyorlar.

Powell: Faiz indiriminden önce daha fazla güvene ihtiyaç var

 

Euro Bölgesi'nde işsizlik oranı sabit kaldı

 

Euro Bölgesi'nde enflasyon geriledi

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)