E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmtia ve Döviz PiyasalarıDolar/yen paritesinde tarihi seviye---

Dolar/yen paritesinde tarihi seviye

Dolar/yen paritesinde tarihi seviye
02 Temmuz 2024 - 08:00 borsagundem.com

Trump riskinin ABD getirilerini yükseltmesiyle dolar, yen karşısında 38 yılın tepe noktasına yaklaştı.

ABD doları, yatırımcıların ikinci bir Donald Trump başkanlığı potansiyelini düşünmesiyle Hazine getirilerindeki artışın ardından salı günü Japon yeni karşısında neredeyse 38 yılın en yüksek seviyesine yakın seyretti.

Euro, rakip Fransız siyasi partilerinin aşırı sağcı Ulusal Ralli'nin (RN) iktidara gelmesini engellemek için güçlerini birleştirmesiyle gücünü korudu.

Günün ilerleyen saatlerinde, ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, Avrupa Merkez Bankası'nın ev sahipliğinde düzenlenen bir etkinlikte konuşacak ve Fed'in favori istihdam göstergesi olan JOLTS iş ilanları verisi de dahil olmak üzere yakından izlenen birkaç istihdam verisinin görüleceği bir haftada ABD para politikasının yolu hakkında ipuçları verecek.

Pepperstone araştırma müdürü Chris Weston, ABD Başkanı Joe Biden'ın geçen hafta, Donald Trump karşısındaki performansının getiri artışının arkasındaki tetikleyici olduğunu, ancak Yüksek Mahkeme'nin pazartesi günü Trump'ın 2020 yılındaki seçim yenilgisini tersine çevirme girişimleri konusunda kovuşturmadan geniş bir dokunulmazlığa sahip olduğuna karar vermesinin ek bir katalizör olduğunu söyledi

Weston "Tahvil oyuncularının gözü Trump'ın Beyaz Saray'ı alma ihtimalinin artmasında ve piyasa Trump 2.0'ın enflasyonist olacağını hissediyor" dedi.

ABD başkanlık seçimleri dolar/yen paritesini nasıl etkileyecek?

 

Godman Sachs'tan dolar/yen tahmini

 

SocGen: Dolar/yen yukarı yönlü teste hazırlanıyor

 

Dolar/yen 125'e, euro/dolar 1'e hazırlanıyor

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)