E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaNeden DüştüEGGUB: Gübre üretimini durdurma---

EGGUB: Gübre üretimini durdurma

EGGUB: Gübre üretimini durdurma
01 Haziran 2022 - 10:18 borsagundem.com

Ege Gübre, yaptığı açıklamayla daralan talep nedeniyle gübre üretimini durdurduğunu bildirdi. Açıklama hisselere negatif yönde yansıdı

Ege Gübre (#EGGUB), kompoze gübre üretimine belirsiz bir süre ara vermeye karar verdi.

Şirket'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"Dünya piyasalarındaki gübre ve gübre hammaddesi fiyatlarında meydana gelen aşırı yükseliş sebebiyle, iç piyasada bütçe tahminlerimizin de ötesinde beklenmeyen bir talep daralması yaşanmaktadır.

Şirketimiz, sonbahar / kış dönemi için üretmeyi planladığı kompoze gübreyi en uygun fiyatlarla çiftçimize sunma gayretinde olup, global piyasalardaki gübre ve gübre hammaddesi fiyatlarındaki bu belirsizlik ortamı içinde hammadde temini ve gübre üretimine belirsiz bir süre ara vermeye karar vermiştir.

Kompoze gübre üretimine belirsiz olarak ara vermekle birlikte, ticari gübre satışlarımız yurt dışı tedarik imkânlarına bağlı olarak devam edecektir. Ayrıca limancılık ve antrepoculuk faaliyetlerimiz bu süreçten hiç bir şekilde etkilenmeden devam etmektedir.

Şirket personelimizin durma süresi başlangıcından itibaren birikmiş ve hak edilmiş yıllık izinlerinin öncelikle kullandırılması planlanmıştır.Belirsiz duruş sebebiyle işten çıkarma söz konusu değildir.

Gübre ticaretine devam edilecek olup öncelikle stoklarımızdaki ürünlerin satışı ve uygun tedarik koşulları oluştuğunda dışarıdan temin edilebilecek gübrelerin pazarlanması planlanmaktadır.

Şirketimizin tesislerinde gübre üretiminin belirsiz olarak durdurulmasına rağmen gübre ticaretine devam edilecek olup liman hizmetleri ve tank çiftliği depolama faaliyetlerine kesintisiz devam edilecektir. "

Hisseler saat 10.09 itibariyle yüzde 2,81 düşerek 211,30 lira oldu.

Ege Gübre, gübre üretimini durdurdu

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)