E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmlakErdoğan: Kiralar için çok sert tedbirler alınması gerekiyor---

Erdoğan: Kiralar için çok sert tedbirler alınması gerekiyor

Erdoğan: Kiralar için çok sert tedbirler alınması gerekiyor
26 Mayıs 2023 - 02:05 borsagundem.com

Kira artışına ilişkin düzenlemenin seçim sonrasına bırakılacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çok sert tedbirler alınacağının sinyalini verdi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir canlı yayında kira fiyatlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye'de konut kiraları yüzde 25 ile sınırlayan düzenlemenin 1 Temmuz'dan itibaren süresi doluyor; buradan bir müjdeniz var mı, konu ile ilgili?' sorusuna Erdoğan, "İsterseniz bunu artık seçim sonrası atacağımız adımlara bırakmakta fayda var. Cebri adımlar atmak zorundayız. Bu konuda Adalet Bakanlığı´nın bu işin üzerine çok sert tedbirlerle gitmesi lazım. Bu işin en önemli çıkış noktası toplu konut. Şu anda özel sektörü bile 15 sene vade 20 sene vade ile konut satışları yapıyor. Ve bu konut satışlarında da peşinatlar baya düşük. Bu tabii vatandaşlarımızın önünü inanıyorum ki çok çok açacaktır. 85 milyonu bir avuç insanın aşırı kâr hırsına kurban etmeyeceğiz. Konut arzını artırmak için de kurumlarımız çeşitli destek paketleri açıklıyorlar. Deprem bölgesindeki konutları da söylediğim gibi hızlı bir şekilde inşallah tamamlayacağız. Ama fahiş fiyata asla bunları kurban etmeyeceğiz" yanıtını verdi.

Erdoğan sert çıktı: Senin bir vizyonun yok!'

 

OHAL bölgesinde 'kira' kararı

 

Kira zam oranları açıklandı

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.