E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemErdoğan, Mısır Dışişleri Bakanı Şukri ile görüştü---

Erdoğan, Mısır Dışişleri Bakanı Şukri ile görüştü

Erdoğan, Mısır Dışişleri Bakanı Şukri ile görüştü
20 Nisan 2024 - 19:51 borsagundem.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır Dışişleri Bakanı Şukri ve beraberindeki heyeti kabul etti. Yapılan görüşmede İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarıyla ilgili gelişmeler ile küresel ve bölgesel konular ele alındı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri ve beraberindeki heyetle Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının sosyal medya hesabından yapılan paylaşıma göre, görüşmede, Türkiye ve Mısır ikili ilişkileri, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarıyla ilgili gelişmeler ile küresel ve bölgesel konular ele alındı.

İsrail'in Filistin halkına yönelik saldırıları sürdükçe gerilimin ve çatışmaların bölgeye yayılma riskinin bulunduğunu belirten Erdoğan, bölgenin tamamının çatışma sarmalı içine düşmemesi için İsrail-İran gerginliğinin azaltılmasının önemli, bunun için İslam ülkelerinin birlikte çalışmasının ise elzem olduğunu ifade etti.

Bölgede kalıcı çözüm için sağduyulu hareketin, stratejik aklın kullanılmasının hayati önemde olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze'deki İsrail zulmünün son bulması için de öncelikle acil kalıcı ateşkesin tesisinin ve insani yardımların Gazze'ye kesintisiz ulaşımının gerekli olduğunu belirtti.

Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sefer Turan eşlik etti.

Atatürk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret eden kişi yakalandı

Erdoğan, Hamas lideri ile görüştü! Kalıcı ateşkes şart

Sur Belediyesi'nde Atatürk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret içeren sözlere soruşturma

Erdoğan'dan İran-İsrail gerilimi yorumu: İki taraf da farklı şeyler söylüyor

12 yıl sonra Erdoğan'dan Irak ziyareti!

Erdoğan: Tanzanya'nın ülkemize ziyareti yeni bir dönüm noktası olacak

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.