E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemErdoğan, NATO Zirvesi'ne katıldı---

Erdoğan, NATO Zirvesi'ne katıldı

Erdoğan, NATO Zirvesi'ne katıldı
10 Temmuz 2024 - 05:26 borsagundem.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılım gösterdiği NATO Zirvesi, 75. yıl dönümünün kutlandığı törenle başladı.

NATO'nun 75. yıl dönümü kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen NATO Zirvesi, Washington'daki Andrew W. Mellon Oditoryumu'nda başladı. Törene, NATO üyesi 32 ülkenin liderleri katıldı ve ilk olarak liderlerin eşleri törene giriş yaptı. Ardından, Ukrayna, Avustralya, Japonya, Yeni Zelanda ve Güney Kore liderleri de davet edildi ve toplu fotoğraf çektirildi.

Zirve, NATO'nun kuruluşundan bu yana geçen 75 yılına odaklanarak, tarihsel öneme sahip olayları içeren bir video gösterisiyle başladı. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg açılış konuşmasında, "Kuzey Atlantik Anlaşması"nın barışı korumada oynadığı rolü vurgulayarak NATO'nun tarihin en başarılı ve uzun ömürlü ittifakı olduğunu belirtti.

Stoltenberg, özellikle Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırgan politikalarına değinerek, bu durumun küresel güvenliği ciddi şekilde etkilediğini ve NATO'nun Ukrayna'ya verdiği desteğin önemini vurguladı. Rusya'nın Ukrayna'da kazanmasının ciddi sonuçlar doğuracağını, demokrasinin savunulması gerektiğini ve müttefiklerin birlik içinde hareket etmesinin kritik olduğunu ifade etti.

Stoltenberg ayrıca, NATO'nun tüm üyelerinin ittifakın değerini anlaması gerektiğini ve müttefikler arasındaki dayanışmanın devam etmesi gerektiğini vurguladı. NATO'nun tarihindeki zorlu dönemlere rağmen ayakta kaldığını ve güçlü bir şekilde ileriye bakmaya devam ettiğini belirtti.

Biden duyurdu: Ukrayna'ya "tarihi" önemde hava savunma sistemi sağlanacak

 

İsrail okul vurdu: 29 ölü

 

Rusya'da muhalif Navalny'nin eşi hakkında tutuklama kararı verdi

 

Hindistan artık Rusya'nın ana pazarı

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)