E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemErdoğan: Seçim yeni yüzyılın başlangıcına vesile olacak---

Erdoğan: Seçim yeni yüzyılın başlangıcına vesile olacak

Erdoğan: Seçim yeni yüzyılın başlangıcına vesile olacak
31 Mart 2024 - 14:03 borsagundem.com

İstanbul'da oy kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir taraftan milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimi diğer taraftan yerel yönetim seçimi. Bunların ülkemizde inşallah yeni bir dönemin, yeni yüzyılın başlangıcına vesile olmasını diliyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için oyunu Üsküdar'da kullandı.

Okul bahçesini dolduran vatandaşların sevgi gösterilerinde bulunduğu Erdoğan'ı, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ile diğer ilgililer karşıladı.

Kabine geçip oylarını kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Emine Erdoğan, oy zarfını sandığa attıktan sonra mührü teslim edip imzalarını attı.

Seçmen listesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan 249. Emine Erdoğan da 248. sırada yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan oy kullandıktan sonra açıklama yaptı. 

Erdoğan, iki seçimin milleti yorduğunu söyleyerek "Kısa bir süre önce malum miletvekili seçimi ve cumhurbaşkanlığı seçimlerini icra ettik. Bugün yerel yönetimler seçimini icra ediyoruz. Bu iki seçim milletimizi yordu, bizleri de yordu. Çünkü çok yoğun bir kampanya geçirdik" dedi.

Erdoğan sözlerini şöyle sonlandırdı:

"Yerel yönetimlerden inşallah ülkemiz, milletimiz için hayırlı bir netice çıkar diye düşünüyorum. Bu seçim ülkemizde birbirine yakın süreçte yeni bir dönemin başlangıcına vesile olacak. Bir taraftan milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimi diğer taraftan yerel yönetim seçimi bunların ülkemizde inşallah yeni bir dönemin, yeni yüzyılın başlangıcına vesile olmasını diliyorum.

Milleitmize gösterdiği bu sadakat için şahsım ve tüm partili arkadaşlarım olarak teşekkür ediyorum. Bu vesileyle bütün sandık kurulu arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum."

Erdoğan, vatandaşlarla sohbet etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, okulun içindeki ve bahçesindeki vatandaşlarla selamlaştı, bazı kişiler de Erdoğan'la fotoğraf çektirdi.

Vatandaşların sevgi gösterisinde ve tezahüratta bulunduğu Erdoğan, bir süre vatandaşlarla sohbet ettikten sonra aracına binerek okuldan ayrıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy kullanmasına yoğun ilgi gösteren basın mensupları sabah saatlerinden itibaren canlı yayınlarını sürdürdü.

Okul çıkışında engelli bir vatandaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye takdim etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy kullandığı "3308" numaralı sandıkta 341'i seçmen 5'i sandık görevlisi 346 kişi vatandaşlık görevini yerine getirecek.

Seçmen listesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan 249. Emine Erdoğan da 248. sırada yer alıyor.

Bahçeli oy kullanmaya yüzünde morlukla geldi

 

Bakanı Kacır, oyunu İstanbul'da kullandı

 

İstanbul, Ankara ve İzmir adayları oylarını kullandı

 

Bakan Yumaklı oyunu Ankara'da kullandı

 

Liderler oylarını kullandı

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.