E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemFaizsiz evlilik kredisinde ödeme tarihi belli oldu---

Faizsiz evlilik kredisinde ödeme tarihi belli oldu

Faizsiz evlilik kredisinde ödeme tarihi belli oldu
07 Mayıs 2024 - 15:45 borsagundem.com

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, evlenmeyi planlayan milyonlarca gencin takip ettiği 48 ay vadeli 150 bin TL faizsiz evlilik kredisinin ödeme tarihini açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu kapsamında tesis edilen 48 ay vadeli faizsiz 150 bin TL’lik evlilik kredisine ilişkin açıklama yaptı.

Bakan Göktaş, Macaristan Kültür ve İnovasyon Bakanı Janos Csak'ın katılımıyla düzenlenen Türkiye ile Macaristan'ın Aile Yapısının Güçlendirilmesine Yönelik Özgün Yaklaşımlar Paneli'nde konuştu. Bakan Göktaş, sıfır faizli 150 bin TL'lik evlilik kredisi başvurusu kabul edilen gençlere ödemelerin Mayıs ayı içerisinde yapılacağını duyurdu. 

Bakan Göktaş’ın sıfır faizli evlilik kredisiyle ilgili açıklaması şöyle:

Gençlerimizin aile kurmalarını desteklemek ve onları her türlü sosyal riske karşı korumak için Aile ve Gençlik Fonunu kurduk. Bu fonla genç çiftlerimize faizsiz kredi desteği sağlıyoruz. Bu vesileyle Mayıs ayı içerisinde başvuruları kabul edilen gençlerimizle ödemeleri yapacağımızın müjdesini de paylaşmak istiyorum.

 

Yaş sınırı olacak mı? İşte evlilik kredisi başvuru şartları...

 

Evlilik hazırlığında olan genç çiftlerin gözü bu kanun teklifinde

 

Evlilik kredisinde ilk ayrıntılar belli oldu!

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • borsacı07 Mayıs 2024 19:42

    ülkede bekar kalmıyor gençler yurt dışına kaçan  kaçana  insan kendini barındıramıyor birde el kızının kahrınımı çekim diyor kanatimce 5 yıl sonra ülkede genç kalmaz bari yaşlı eşini kaybetmiş yada dullara kredi verilsin de belki bir ihtiyacını görür.ülkenin geleceginden tamamen ümidini kesmiş karın doyurma derdine düşen insana kredi anlamsız.