E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaSporFenerbahçe'nin borcu açıklandı: 6 milyar 190 milyon lira---

Fenerbahçe'nin borcu açıklandı: 6 milyar 190 milyon lira

Fenerbahçe'nin borcu açıklandı: 6 milyar 190 milyon lira
04 Haziran 2022 - 14:27 borsagundem.com

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ve yönetimi, oy birliğiyle ibra edilirken, Fenerbahçe Kulübü ve bağlı ortaklıklarının 31 Aralık itibarıyla borcunun 6 milyar 190 milyon lira olduğu duyuruldu.

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya, Fenerbahçe Kulübü başkanı Ali Koç, yönetim kurulu üyeleri, yüksek divan kurulu başkanı Uğur Dündar ve üyeler katıldı.

Başkan Ali Koç, toplantıya futbol takımındaki görevi sona eren teknik direktör İsmail Kartal ile geldi. Bu sırada üyeler, uzun süre İsmail Kartal'ı alkışladı ve lehine tezahüratta bulundu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan yönetici Fethi Pekin, 761 katılımcının bulunduğunu ifade etti.

Olağan mali genel kurulda divan başkanlığına Talat Yılmaz, oy birliğiyle seçildi. Ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

ALİ KOÇ YÖNETİMİ İBRA EDİLDİ

Fenerbahçe Kulübü Olağan Mali Genel Kurulu'nda başkan AliK oç ve yönetimi, 2021 yılında yönetim kurulu faaliyeti ve denetim konusunda ibra edildi.

EK BÜTÇE TALEBİ KABUL EDİLDİ

Fenerbahçe'de 2022 yılı bütçesine 1,5 milyar liralık ek bütçe talebi oy çokluğuyla kabul edildi. Ek bütçe talebini sadece iki kişi kabul etmedi.

Ali Koç, teknik direktör İsmail Kartal için veda konuşması yaptı

Fenerbahçe Kulübünün 2021 yılı olağan mali genel kurul toplantısında konuşan başkan Ali Koç, futbol takımındaki görevi sona eren teknik direktör İsmail Kartal'a camia adına teşekkür etti.

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya futbol takımındaki görevi sona eren teknik direktör İsmail Kartal ile gelen başkan Koç, 61 yaşındaki çalıştırıcı için veda konuşması yaptı.

İsmail Kartal'ın yükü çok ağır bir takımın başına geldiğini vurgulayan Koç, "Yükü çok ağırdı, atmosfer olumsuzdu. Zor günler geçiren bir camiaya bir nevi elinde sihirli değnekle nefes aldırdı. Daha da önemlisi tribünleri birleştirdi, barıştırdı, umut verdi, tribünleri mutlu etti. Bize bu zor yolu güzel kıldı. Bu yolculukta birbirimize duyduğumuz güvenin ne kadar önemli olduğunu gösterdi ama her şeyden önemlisi Fenerbahçe'nin ne olduğunu bizzat gösterdi." ifadelerini kullandı.

Kartal'ın camiaya 18,5 yıl hizmet ettiğini hatırlatan Koç, şöyle devam etti:

"Genç yıllarından beri tanıdığım İsmail Kartal, her geçen gün daha yozlaşan, etik değerlerin altüst edildiği futbol ikliminin her zaman temiz, pırıl pırıl yüzü oldu. Karakteriyle, duruşuyla, başarısıyla bu kulüpte ömür boyu devam edecek çok sağlam bir gönül sözleşmesi var. 2014-2015'te hala faili meçhul olan suikast girişiminde takımımızın, Türk sporunun, Türkiye'nin canına kastedildiği bu kara sezonda psikolojik olarak altüst olmuş takımımızı yeniden ayağa kaldırmak için nasıl dimdik durduysa, canla başla mücadele ettiyse, hep doğrunun yanında olduysa bu sezon da sıkıntılı, zor, acılı günlerimizde güneş gibi doğdu ve yüzümüzü bahara çevirdi. Fenerbahçe'miz için en zor günde kayıtsız şartsız, hiçbir ekonomik beklentisi olmadan elini taşın altına koydu. Çünkü İsmail Kartal Fenerbahçe ile var olan değil, Fenerbahçe için var olan profillerden biridir."

İsmail Kartal'ın Fenerbahçe'yi her şeyin önünde tuttuğunu vurgulayan Koç, sözlerini şöyle tamamladı:

"Kimsenin geçmişine, konumuna, kariyerine bakmadan doğru olanı zor da olsa yapmak için hareket etti ve inandığı, aldığı kararların arkasında durdu. Fenerbahçe A takımının takım olmasında, başarılı olmasında çok büyük katkı sağladı. Samandıra'da yaptığı bu pozitif ortam önümüzdeki sezon mutlu sona ulaşacağımız yolun en önemli adımlarından biri olacaktır. Kısacası başarıya inanan bir takım bıraktı bizlere. Fenerbahçe sahada ne kadar güçlü olduğunu ve kenetlendiğinde neler yapabileceğini başta kendi taraftarımız olmak üzere tüm camiaya gösterdi. Hangi açıdan bakarsak bakalım bu kararı vermek kolay olmadı. Hatta 4 senelik görev süresi boyunca aldığımız en zor karar olduğunu söyleyebilirim. Böyle bir karar aldık. Hocamıza da ilettik. Hiçbir zaman gizli saklı oynamadık. Başından beri, hocamızla ilk oturduğumuz günden beri niyetimizi açık net bir şekilde anlattık. İsmail hocanın belki de çok uzun zaman geçmeden tekrar bu camia ile yolları kesişecek. Hatta kendisine ifade ettiğimiz gibi teknik direktörlük kariyerinden ayrılmak isterse resmi olarak aramızda bulunacak."

Başkan Ali Koç'un konuşması sırasında İsmail Kartal'ın gözlerinin dolduğu gözlendi.

Bu arada, Fenerbahçe Kulübünün internet sitesinden de İsmail Kartal için bir veda mesajı yayımlandı.

Mesajda, şu ifadelere yer verildi:

"Soğuk bir ocak günü, Fenerbahçe'nin kara kışında, üzüntüsü hüznünü, hüznü hırsını beslemiş bir camiaya, kendine inanmayan, herkes cephe almış ve yalnız kalmış bir takıma, 'Fenerbahçe ne görev verirse, bana emirdir' diyerek geldin. Henüz hiçbir şey konuşmadan soluğu Samandıra'da aldın, belki günlerce, haftalarca dışarı adım atmadın. Soğuk bir ocak günü, Fenerbahçe'nin kara kışında, Fenerbahçe'yi sevgiyle sahiplendin, inançla ayağa kaldırdın, Çubuklu'ya can verenin içindeki ruh olduğunu takımına öğrettin, milyonlarca Fenerbahçeliye 'Fenerbahçe yalnız bırakılmaz' dedirttin, yüzümüzü bahara çevirdin, ruhumuzu güneşe döndürdün!

Sen, bu formayı sırtında taşıdığın 10 yıl boyunca, Fenerbahçe çatısı altında farklı görevler aldığın yıllar boyunca, 2014-15'te takımımızın canına kastedildiği o kara sezonda, ve bir kış gününde, zorlu günlerimizde, sormadan, düşünmeden yine yanımızdaydın! Bu kulüp ve milyonlarca taraftarı, seni ve emeklerini her zaman saygıyla sahiplenecek, bu büyük camia bil ki her zaman senin yanında olacak! Duruşunla, insanlığınla, işine ve rakiplerine saygınla, Fenerbahçe sevginle her şeyin en güzelini hak ediyorsun! Biliyoruz! Çok önemli şeyler başaracaksın ve biz senin başarılarınla gurur duyacağız! Yolun açık olsun, Fenerbahçe'nin çocuğu İsmail Kartal! Teşekkürlerimizle."

Fenerbahçe Futbol Takımı'ndaki görevi sona eren teknik direktör İsmail Kartal, şampiyonluk için sarı-lacivertli camianın yolunun açıldığını söyledi.

Kartal, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda gerçekleştirilen Fenerbahçe Kulübünün 2021 yılı olağan olağan mali genel kurul toplantısında konuştu.

Eşi ve oğluyla kürsüde yer alan Kartal, kendisine gösterilen sevgi sebebiyle tüm camiaya teşekkür etti.

Ailecek Fenerbahçeli olduklarını hatırlatan Kartal, "Ben Fenerbahçeli İsmail Kartal olduysam bu arma sayesinde oldum. Fenerbahçe'nin armasının anlamı bence göründüğünden, yazılandan çok daha büyüktür. Samandıra'da boş zamanlarımızda bu armanın tartışmasını yaptığımızda, dünyada eşinin benzerinin olmadığı bir arma olduğunu gördük." dedi.

Sezonu kendilerine yakışır bir şekilde kapattıklarını vurgulayan Kartal, "Takımımızın bir oyun gücü, yapısı var. Taraftarlar bu oyuna alıştı. Yeni gelen hocamızla, birkaç iyi transferle bu takım yeni sezonda Allah'ın izniyle şampiyon olacak." diye konuştu.

Görev yaptığı dönemde Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'un kendisine çok destek verdiğine dikkati çeken Kartal, şunları kaydetti:

"Başkanım Ali Koç ile 17-18 yaşından beri arkadaşız. Yöneticilerime, taraftarlarıma, medya mensuplarına, Samandıra'daki personele, en büyük pay sahibi oyuncularıma teşekkür ediyorum. Başkanıma ayrıca teşekkür etmek istiyorum. 'Buranın patronu sensin, ne istiyorsan onu yap' dedi. Bu önemli bir şeydir. 'Sonuna kadar senin arkandayız, her alacağın kararda seninle beraberiz' dediler. Bu yüksek öz güvenle bende kendimi daha rahat hissettim ve çalıştım. Hep birlikte başarıyı elde ettik. Büyük Fenerbahçe taraftarları, benim verdiğim mesajları alarak desteklediler, biz de mahcup etmedik. Oyuncularıma teşekkür ediyorum."

Koç'un kendisine sonraki sezonlarda beraber çalışabileceklerini söylediğini aktaran Kartal, "Başkanımız bundan sonraki sezonlarda beraber çalışabileceğimizi söyledi, teşekkür ediyorum. Bundan sonra zaman nasıl biter bilmiyorum. Tek düşüncem var. Yeni sezon ve bundan sonraki sezonlardaki şampiyonluğun favorisi Fenerbahçe'dir. Bunu her zaman biliyorum. Taraftarlarımızın camiamızın beklentileri var. Bu camia fazlasını hak ediyor. Çok daha fazlasını yapacak gücümüz var. Bundan sonraki sezonlarda başaracağını düşünüyorum. Allah Fenerbahçe'nin yar ve yardımcısı olsun." diyerek sözlerini tamamladı.

Kartal, konuşmasının ardından alkışlarla salondan ayrıldı.

Fenerbahçe Kulübünün 2021 olağan mali genel kurul toplantısı, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda gerçekleştirildi.

Kulüp başkan vekili Erol Bilecik, toplantıda mali duruma ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bilecik'in konuşmasının ardından kürsüye gelen Fenerbahçe Kulübü Denetim Kurulu Üyesi Mehmet Vodina, 31 Aralık 2021 itibarıyla kısa vadeli yükümlülüklerinin 1 milyar 885 milyon lira, uzun vadeli yükümlülüklerin ise 4 milyar 305 milyon lira olduğunu söyledi.

Vodina, toplam borcun ise 6 milyar 190 milyon lira olduğunu dile getirdi.

Mehmet Vodina, 2021 yılında dönen varlıkların 917 milyon, duran varlıkların ise 1 milyar 374 milyon lira olduğunu sözlerine ekledi.

Borsada en çok Fenerbahçe kazandırdı

Fenerbahçe'de Olağan Mali Genel Kurul başladı

Jorge Jesus resmen Fenerbahçe'de: İşte alacağı ücret!

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 161,70
En Yüksek: 171,00
En Düşük: 161,70
Değişim -4,94 %
FK: 0,00
PD / DD: -11,66
İşlem Hacmi 698.829.833
Toplam Adet: 4.192.372
Ağırlıklı Ort.: 166,77
YORUMLAR (5)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • ALİ HAYDAR TANRIKULU04 Haziran 2022 23:03

  hepsi de batık durumda desene.

 • Uzay04 Haziran 2022 22:16

  Sürekli yabancı oyuncu alarak hesapsız alışverişler hocalar gelir giderken bu kulüpler battı.Medya ve taraftarın sözleriyle iş yapmanın faturası bu .Hesabını bilmeyenin hesabı şaşar.

 • Rezil lig rusva futbol kepaze yonetimler04 Haziran 2022 19:52

  3 buyuk rezil klubun toplam borcu 1 milyar dolari gecmistir. 2023 secimlerinden sonra arap yabanci sermaye ortagi gelmesi kacinilmazdir.Satildi kelimesi taraftara agir gelir bu yuzden daha teknik bir terim Yabanci Ortak ya da Sermaye Partneri isimleri kullanilabilir

 • Bik04 Haziran 2022 18:53

  3 büyük kulüp bilançolarına göre batmış olmaları gerekiyor. FB'nin eksi öz sermayesi ödenmiş sermayesinin 11 katı.

 • manyak herif04 Haziran 2022 16:33

  bu borç yigit başkan ali koç için çerez parasıdır.gerekirse ve isterse bu parayı peşin ve nakit olarak her an ödeyebilir.