E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaSporFlaş açıklama: Süper Lig tescil edilmeyebilir---

Flaş açıklama: Süper Lig tescil edilmeyebilir

Flaş açıklama: Süper Lig tescil edilmeyebilir
23 Nisan 2024 - 12:06 borsagundem.com

Fatih Karagümrük Başkanı Hurma, TFF'yi seçime götürmek için toplanan imza sayısının yeterli sayıya ulaştığı belirterek, FIFA ve UEFA'nın Türk futbolunu takibe aldığını, ligin tescil edilmeme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu ifade etti.

Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma, Habertürk TV'de yayınlanan Geçiş Oyunu programına katılarak Türk futbolu hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

TFF seçiminin hazirana alınıp alınmayacağıyla ilgili de konuşan Hurma, "FIFA ve UEFA Türk futbolunu takibe almış durumda. Şunu da net bilelim, Türkiye Ligi, bu durum böyle devam ederse tescil olmama tehlikesiyle karşı karşıya. Bir ayda kaç kez UEFA ve FIFA Başkanlarının açıklamaları oldu. Bir ayda iki kez gündemlere geldik. O yüzden bir an önce yapmamız gerekenleri yapalım, daha ağır bedeller ödemeyelim" ifadelerini kullandı.

"20 külüp uzlaştı"

TFF'nin 18 Temmuz tarihli seçim kararı üzerine de dönen tartışmalarla ilgili konuşan Hurma, Kulüpler Birliği'ndeki 20 kulübün de TFF'nin seçim kararı alması konusunda uzlaşma sağladığını duyurdu.

MHK'nin birkaç hakemi Süper Lig görevlendirme listesinden çıkardığı '8 Mart Operasyonu'yla ilgili yöneltilen iddialarla ilgili konuşan Hurma, "Kulüpler bu işin içinde yoktur ama MHK Başkanının açıklaması var. 'Kaybedecek bir dakikamız bile yok' açıklamasının üzerine gidilmedi" ifadelerini kullandı.

"Görüşmeden bir şey çıkmadı"

TFF'nin seçime gitmesi için imza toplanması ve Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in son toplantıda 'Bu işi müzakereyle çözelim' önerisini değerlendiren Hurma, "Bu iş sulandırılıyor. Ben o müzakereden bir şey çıkmayacağını toplantıda dile getirdim. Bir heyet seçildi, görüşmeye gittiler ve görüşmeden bir şey çıkmadı" ifadelerini kullandı.

"TFF'yi defalarca istifaya çağırdı"

TFF'ye gerçekleştirilen son ziyaretle ilgili konuşan Hurma, "Dursun Özbek'in açıklamalarına şaşırdım. 4 büyük kulübün tamamı, TFF'yi defalarca istifaya çağırdı. En ağır ifadeleri de Galatasaray kullandı. İmza süreci de Dursun Özbek'in WhatsApp grubuna yazmasıyla başladı, Süper Kupa finalinden bir hafta 10 gün kadar önceydi. 20 kulübün 20'si de erken seçim konusunda hemfikirdi. Kulüpler Birliği'nde bir metin hazırlandı ve toplantıda okundu. WhatsApp grubunda paylaşıldı" dedi.

"Kimse yetkisiz imza toplayamaz"

Büyükekşi'nin 'Yetkisiz imza toplanıyor' demecine yanıt veren Hurma, "Kulüp delegasyonları, yönetim kurulu kararıyla seçilir. Kimse yetkisiz imza toplayamaz. Notere gider, imza vermek istediğini dile getirir, noter de yönetim kurulu kararını ister, görür öyle tescil eder" dedi.

Kulüpler Birliği'nden TFF'ye çağrı: Seçimler haziranın ilk haftası yapılmalı

 

TFF Başkanlığı için 'UEFA'dan aday!

 

Dursun Özbek TFF seçimi için haziran ayını işaret etti!

 

Hasan Arat'tan TFF başkanlığına ilişkin açıklama

 

TFF; Ali Koç, Ertuğrul Doğan ve Ahmet Ketenci'nin cezalarını onadı

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • kamil23 Nisan 2024 22:35

    böyle gelmiş böyle gider. burada herkes istediğini yapar ancak kimseye bir şey olmaz.. ülkede ne doğru ki futbolda doğru olsun. bir takımı tutup onu şampiyon yapmak için her yol mübah diyerek yola devam ediliyor. tff ve hakemler yanında olsun hiç para harcamaya gerek yok, alırsın kupayı geçersin...

  • Adil Rekabet23 Nisan 2024 14:00

    Başkanım böyle konuşması çok doğal. Karagümrük topladığı 33 puanla düşme potasında. Buradan bize ejmek çıkar mı diye bir arayış içşnde. TFF seçimi tartışmalarını bu açıdan değerlendrimesi arzu ettiği yararı ne kemdisine ne de FB’yw yarar. Lig bitti, yapı paydos. Nafile ağzınızı yormayın..

  • ABD23 Nisan 2024 13:25

    mallara ve haramzadelere kalmis turk futbolunun sonu gelmez salakliklari:) la korkmayin platin sponsor koch alisik hava almaya kasmayin bu kadar