E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaGoldman Sachs: Frene basma zamanı geldi---

Goldman Sachs: Frene basma zamanı geldi

Goldman Sachs: Frene basma zamanı geldi
01 Temmuz 2024 - 08:27 borsagundem.com

Goldman Sachs, S&P 500’ün rekor seviyeye yükselmesinin ardından frene basma zamanının gelmiş olabileceğini öngördü

Büyük ölçekli teknoloji şirketlerinin durdurulamaz yükselişi, yavaş merkez bankası kararları, siyasi çalkantılar ve birleşme & satın alma faaliyetlerinin geri dönüşüyle 2024’ün ilk yarısı dünya piyasalarında adeta bir fırtına estirdi.

Wall Street Bankası’nın küresel hedge fonu masası başkanı Tony Pasquariello cuma günü müşterilerine yayımladığı notta “Bu bir boğa piyasası, ancak düşüş olasılığı yükseliyor. Bu nedenle siyaset oyununda bir sonraki aşamaya geçerken genel portföy riskini azaltacak yerler aramaya başlamak mantıklı” değerlendirmesini yaptı.

Bloomberght'te yer alan habere göre, bu yıl 31 kez rekor kıran ve cuma gününü 5.460 puandan kapatan S&P 500’de yapay zeka trendi çerçevesinde büyük ölçekli teknoloji şirketler ralliyi sırtladı. Pasquariello’ya göre piyasa hala finansal koşulların iyileşmesinden ve büyük ölçekli şirketlerden destek bulabilir.

Goldman yöneticisi “Ekonomi büyüdüğü ve kârlılık arttığı sürece ciddi boyutta bir satış dalgası nadir görülen bir şeydir” diye yazdı.

Ancak boğa piyasası söylemine yönelik risklerin arttığına da dikkat çeken Pasquariello artan ABD bütçe açığı, hanehalkı ile kurumsal yatırımcıların artan hisse pozisyonları ve bazı büyük ölçekli şirketlerde ralli alanının daralmasını temel riskler olarak görüyor. Pasquariello yatırımcıların sat opsiyonlarıyla portföylerini hedge edebileceklerini belirtiyor.

Goldman Sachs: Hedge fonları teknoloji hisselerini hızla elden çıkarıyor

 

Goldman Sachs: Borsalar için kritik ay Temmuz

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)